آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95270
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1394 12:7
تعداد بازدید : 944

تولید محلول نانویی ضد عفونی کننده تلفن همراه در ایران

یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به تولید نخستین محلول پاک کننده گیاهی بدون الکل ویژه ضد عفونی کردن صفحه نمایش و بدنه تلفن همراه شد.

خبرگزاری مهر- مهرتاش هدایتی منش، کارشناس شیمی و مدیر عامل این شرکت گفت: شوینده گیاهی تولیدی که یک پاک کننده گیاهی فاقد الکل با فناوری نانو است به دلیل خواص آنتی باکتریالی قوی که به تایید آزمایشگاه انستیتو پاستور رسیده قادر است ضمن پاک کردن سطوح مختلف فلزی، پلاستیکی، شیشه ای، چرمی و غیره میکروارگانیسم های موجود در آنها را نیز نابود کند.
وی افزود:  از آنجا که این نانوشوینده طبیعی برخلاف شوینده های موجود که اسیدی یا قلیایی هستند از لحاظ شیمیایی خنثی بوده و در ساخت آن از الکل استفاده نشده، هیچ گونه اثر سویی بر سلامت مصرف کننده، محیط زیست و همچنین کیفیت سطوح ندارد.
هدایتی منش درباره اهمیت ضد عفونی کردن گوشی های تلفن همراه گفت: گوشی تلفن همراه محیط مناسبی برای رشد باکتری هاست. عطسه و سرفه، خوردن غذا هنگام استفاده از تلفن همراه و تماس مکرر با دست، گوشی و صورت از عوامل آلودگی تلفن های همراه هستند.
وی افزود: آزمایش های دانشمندان میزان باکتری های موجود در گوشی های تلفن همراه را تا ۵۰۰ برابر سطوح سرویس های بهداشتی نشان می دهد که با توجه به تماس و حمل مداوم آنها به مکان های مختلف بیش از هر وسیله ای در انتشار میکروب ها نقش دارد.
هدایتی منش تصریح کرد: محلول پاک کننده و ضد عفونی کننده گیاهی مهرتاش علاوه بر گوشی های تلفن همراه در تمیز و ضد عفونی کردن نمایشگرهای ال سی دی تلویزیون، تبلت ها و رایانه ها که از دیگر کانون های رشد و انتقال باکتری های خطرناک هستند کاربرد دارد.
وی با بیان ثبت اختراع و تاییدیه های نانومقیاس و بهداشتی نانوامولسیون غیر الکلی پایه محلول گیاهی ابداعی شست و شو و ضد عفونی تلفن همراه گفت: ویژگی قابل توجه پاک کننده طبیعی ابداعی این است که به دلیل داشتن خواص آنتی استاتیک، بسیار دیرتر از محصولات مشابه گرد و خاک را جذب می می کند و به دلیل استفاده از مواد گیاهی و غیر سمی به حفظ محیط زیست کمک می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :