آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95248
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1394 10:52
تعداد بازدید : 1021

2116؛ سال شهر های زیرآبی، غذاهای دانلود شده و خانه های چاپی

کارشناسان پیش بینی می کنند که 100 سال آینده، دنیایی که آیندگان مان خواهند دید، شهرهای حبابی هستند که در زیر آب احداث می شوند و زندگی انسان ها را از روی زمین به زیر سطح آب می برند.
ترجمه: نسترن صائبی
کارشناسان در گزارشی با عنوان «زندگی آینده اشیای هوشمند» پیش بینی می کنند که در سال 2116، به غیر از شهرهای حبابی، خانه ها با استفاده از چاپگرهای سه بعدی ساخته خواهند شد و کلا سیستم زندگی آیندگان چیزی متفاوت از زندگی کنونی ما خواهد بود. این گزارش توسط شرکت SmartThings که در زمینه اینترنت چیزها فعالیت می کند و از سوی شرکت سامسونگ ماموریت مطالعه و پیش بینی آینده شده، انجام شده است و در آن گروهی از آینده گرایان و دانشمندان به تصویرسازی دنیای آینده پرداخته اند. این کارشناسان معتقدند که در قرن آینده، انسان ها در آسمان خراش هایی زندگی خواهند کرد که 25 طبقه زیر زمین احداث می شوند. 
این دانشمندان که شامل معماران و متخصصان شهرسازی آینده گرا می شوند، ادعا می کنند که پهپادهای شخصی در آینده به یکی از اجزای حمل و نقل افراد تبدیل خواهند شد. آنها همچنین پیش بینی می کنند که در آینده مردم وسایل حمل و نقلی خواهند داشت که حتی می توانند خانه هایشان را برای تعطیلات به مقصد نهایی شان حمل کند. 
دکتر مگی آدرین پوکوک، دانشمند فضایی و یکی از نویسندگان این گزارش می گوید: زندگی کنونی ما نسبت به زندگی یک قرن پیش چیزی مافوق تصور گذشتگان بوده است. ما در این قرن با پدیده ای با نام اینترنت مواجه شدیم که کل ارتباطات، یادگیری و مدیریت زندگی مان را متحول کرده است و هیچ کدام از گذشتگان مان نتوانسته بودند چنین پدیده ای را پیش بینی کنند. 
وی می افزاید: لازم نیست به زمان دوری برگردیم؛ همین 10 سال پیش را تصور کنید. فناوری همانند اینترنت چیزها امری باورنکردنی بود و همین امروز هم تصور اینکه با لمس گوشی هوشمندمان، زندگی مان را مانیتور و کنترل کنیم و مراقب زندگی مان باشیم، کمی پیچیده و غیرقابل درک است. در قرن آینده شاهد تغییرات لرزه ای در سبک زندگی ها خواهیم بود و انسان ها از طریق فناوری های آینده حتی قادر به برقراری ارتباط با محیط اطراف شان خواهند بود. 
این گزارش همچنین می گوید که در 100 سال آینده، همه خانه ها با پرینترهای سه بعدی ساخته خواهند شد و تمامی قطعات و ساختار خانه قابل چاپ خواهند بود. علاوه بر این، هولوگرام ها محیط های کاری را متحول خواهند کرد و بستری را فراهم خواهند آورد که کارمندان و روسا قادر به برگزاری جلسات به صورت مجازی شوند. 
براساس این گزارش، پرینترهای سه بعدی به غیر از خانه سازی در تهیه غذا نیز به کمک انسان ها خواهند آمد. البته این امر اکنون نیز میسر است، اما به روشی کاملا هوشمندانه تر؛ تا جایی که حتی انسان ها قادر به دانلود بشقاب ها از قفسه های مورد علاقه شان و چاپ آنها خواهند بود و در واقع، غذا و سور و سات آن در کسری از دقیقه آماده خوردن خواهد شد.  
کارشناسان این گزارش بر این باورند که استعمار ماه و سپس مریخ تا 100 سال آینده میسر خواهد شد و پروازهای تجاری به فضا به امری روزانه و معمولی تبدیل می شود و همه اینها در حالی است که خانه های هوشمندتر به دیوارهای صفحه LED مجهز خواهند شد که براساس وضعیت روحی ساکنان خانه تغییر شکل می دهند. در این صورت است که دیگر نیازی به تغییر دکوراسیون در خانه نیست. 
کارشناسان می گویند که تحول گوشی های هوشمند همچنان پاشنه آشیل تحول خانه های هوشمند هستند و تاثیر مثبت و شگرفی در نحوه زندگی مان خواهند داشت. خانه های ما هوشمندتر از هم اکنون خواهند شد و حتی خواهند توانست به غیر اشیای داخل خانه، حضور افراد، حیوانات خانگی، دود سیگار، رطوبت، روشنایی و نم را تشخیص دهند. 
 منبع: Independent


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :