آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95244
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1394 10:44
تعداد بازدید : 845

عضو کمیسیون شکایت اتحادیه فناوران رایانه اعلام کرد:

جریمه دوبرابری، برای فروشندگان کالای تقلبی دیجیتال

عضو کمیسیون شکایت اتحادیه فناوران رایانه با اشاره به تخلف فروش جنس غیراصلی به جای جنس اصلی (اورجینال) در بازار آی تی گفت: قانون جریمه سنگینی برای این تقلب در نظر گرفته است.

خبرگزاری فارس- محمد فرجی، عضو کمیسیون شکایت اتحادیه فناوران رایانه گفت: بر اساس قانون صنفی، فروش ناآگاهانه کالای غیراصلی به مشتری تقلب محسوب می شود و دارای جریمه است که قانون جریمه سنگینی برای این تخلف دیده است.
وی گفت: با اولین بار احراز این تخلف، فروشگاه در تعزیرات ستاره دار خواهد شد و در صورت عرضه و فروش کالا یا خدمتی که تقلبی باشد، برای بار اول علاوه بر جبران خسارت وارده به مشتری به میزان دو برابر مابه التفاوت ارزش کالای اصلی و کالای غیراصلی عرضه شده، برای فروشنده جریمه در نظر گرفته می شود.
فرجی گفت: در صورت انجام تخلف برای بار دوم، فروشنده باید 4 برابر خسارت واردشده را بپردازد. برای بار سوم نیز فروشنده به میزان 6 برابر مابه التفاوت قیمت کالای اصل و تقلبی، به همراه اخطار و نصب پلاکارد تخلف و یک هفته بسته شدن مغازه جریمه خواهد شد.
عضو کمیسیون شکایت اتحادیه فناوران رایانه تهران افزود: با تکرار این تخلف برای بار چهارم، فروشنده 8 برابر مابه التفاوت و برای بار پنجم 10 برابر مابه التفاوت جریمه خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :