آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95241
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1394 10:39
تعداد بازدید : 1769

شرکت ایزیکو ترکیه با تجارت الکترونیک پارسیان قرارداد بست

اتصال کارت های شتاب به شبکه بانکی بین المللی

یک شرکت ترکیه ای مدعی شده است با امضای قراردادی با یکی از شرکت های PSP ایران، امکان تراکنش های آنلاین بین المللی را برای 230 میلیون کارت عضو شتاب فراهم می کند.

فناوران- بارباروس اوزبوگوتو مدیرعامل شرکت ترکیه ای ایزیکو (iyzico) گفته است این شرکت قراردادی با شرکت تجارت الکترونیک پارسیان بسته است که براساس آن، امکان نقل و انتقال الکترونیکی پول برای کاربران ایرانی فراهم می شود.
براساس اعلام  اوزبوگوتو این قرارداد همچنین راه را برای شرکت های خارجی علاقه مند به تجارت با ایران هموار می کند.
اوزبوگوتو افزود: ایزیکو قرارداد ورود به ایران را پس از لغو تحریم سیستم بانکی سوئیفت امضا کرده است. در ایران تمام بانک ها به یک سیستم واحد موسوم به شتاب متصل هستند و این به معنای این است که مشتریان ایزیکو می توانند محصولات خود را به دارندگان کارت های شتاب بفروشند بدون اینکه لازم باشد این شرکت با تک تک بانک ها ارتباط داشته باشد.
وی ادامه داد: مدیران این شرکت تحت پوشش بانک جهانی از زمان سفر به تهران در سال گذشته در حال کار روی توسعه فعالیت های خود در ایران بوده اند.
مدیرعامل ایزیکو گفت: دو بازار اصلی در منطقه وجود دارد که کارت های الکترونیکی در آنها از ضریب نفوذ بالایی برخوردار است و آن دو بازار ایران و ترکیه اند. هر دوی این کشورها جمعیتی 80 میلیون نفری دارند که بسیار جوان اند و نفوذ اینترنت هم در میان آنها بالاست.
درحالی ایزیکو ورود خود را به بازار ایران اعلام کرده است که هنوز خبری از رقبای معروف تر و بزرگ تر نیست. یکی از این شرکت ها پی پال است که خدمات خود را در 200 کشور ارایه می دهد اما ایران جزو این کشورها نیست. از سوی دیگر شرکت استرایپ نیز از ریال ایران پشتیبانی نمی کند.
با این حال به نظر می رسد با ورود ایزیکو به بازار ایران، پای دیگر ارایه دهندگان خدمات الکترونیکی مالی بین المللی در کشور به ویژه شرکت های اروپایی باز شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :