آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95158
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1394 11:13
تعداد بازدید : 1089

«بن کارت فروشگاه آنلاین کتاب کاروژ» رونمایی شد

بن کارت فروشگاه آنلاین کاروژ روز گذشته با حضور ایمان نیل فروش زاده، رئیس سرای محله زرگنده، محمد ابوالحسنی، مدیریت فروشگاه آنلاین کاروژ، میترا قبادی، رئیس مرکز توانبخشی نیایش مهر، احمد امیرخلیلی شاعر و علاقه مندان حوزه کتاب در سرای محله زرگنده برگزار شد.

فناوران - محمد ابوالحسنی با بیان آمار کتاب خوانی در این مراسم  گفت: میزان مطالعه کشور ما 92 درصد کمتر از متوسط جهانی است. باعث تأسف است که سالانه حدود 30 هزار عنوان کتاب در کشور چاپ می شود و از این منظر رتبه سیزدهم را در دنیا داریم اما سرانه مطالعه در کشور بین 2 تا 7 دقیقه است. این در حالی است که میزان متوسط مطالعه در دنیا 15 تا 25 دقیقه است.
 وی ادامه داد: تبلیغات و اطلاع رسانی در حوزه کتاب بسیار ضعیف است و مخاطبان برای تهیه کتاب مجبور هستند در میان فروشگاه ها قدم بزنند تا کتاب مورد علاقه شان را پیدا کنند، این درحالی است که تهیه کتاب در کشورهای پیشرفته به گونه دیگری است. فروشگاه کاروژ با درنظر گرفتن این مشکلات، در ابتدای سال 94 کار خود را آغاز کرد.
 مدیر فروشگاه آنلاین کاروژ با بیان فعالیت های این فروشگاه اظهار کرد: کاروژ با 27 هزار عنوان کتاب در حوزه های مختلف به فروش اینترنتی کتاب می پردازد و با تمامی ناشران در ارتباط است. ما سایتی را آماده کردیم که علاقه مندان حوزه کتاب می توانند با مراجعه به آن، از کتاب های حوزه های مختلف و تازه های نشر آشنا شوند.وی ادامه داد: همچنین موتور جستجوگر کاروژ می تواند به علاقه مندان در یافتن کتاب موردنظر کمک کند، این موتور، تفاوت هایی با سایر جستجوگرها دارد. برای مثال قسمتی از متن یک کتاب را در این موتور جستجوگر وارد می کنیم و نرم افزار، کتاب مورد نظر را به ما نشان خواهد داد. در واقع کاروژ بستر مناسبی برای استفاده یک جامعه کتاب خوان فراهم کرده است.
به گفته ابوالحسنی این بن کارت در دو نوع کودک و نوجوان و بن کارت عمومی در جامعه توزیع خواهد شد و علاقه مندان حوزه کتاب با استفاده از این بن کارت ها می توانند از تخفیف 20 تا 70 درصدی برای خرید کتاب استفاده کنند. با استفاده از این بن کارت ها، محدودیتی برای میزان خرید وجود ندارد اما هر فرد یک بار در سال می تواند از آن استفاده کند.وی ادامه داد:  با استفاده از بن کارت کودک و نوجوان می توان 6 هزار کتاب را با تخفیف 25 تا 70 درصدی تهیه کرد. علاقه مندان می توانند تا 10 اسفندماه برای ثبت نام اقدام کنند. همچنین مخاطبان کتاب با استفاده از بن کارت های عمومی می تواند، اقدام به خرید  27 هزار عنوان کتاب با تخفیف 20 تا 70 درصد کنند. مخاطبان برای تهیه این بن کارت ها باید به  فرهنگسراها و کتاب سراهای سراسر تهران مراجعه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :