آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95155
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1394 11:3
تعداد بازدید : 807

شارژ تلفن همراه با انرژی راه رفتن

محققان دانشگاه ویسکانسین کفش هایی اختراع کرده اند که در آن فناوری وجود دارد که با استفاده از انرژی راه رفتن گوشی موبایل افراد را شارژ می کند.

ایسنا - کاربران موبایل همیشه آرزو دارند فناوری به بازار بیاید که نگرانی آنها درباره تمام شدن شارژ تلفن همراه را به نحوی حل کند و این آرزو احتمالا به زودی محقق خواهد شد.
محققان دانشگاه ویسکانسین فناوری را ارایه کرده اند که با استفاده از انرژی کینکت راه رفتن برای تولید برق و شارژ گوشی موبایل استفاده می کند.
این فناوری می تواند به ازای هر متر مربع پیاده روی انرژی معادل 10 وات تولید کند و خالقان این فناوری معتقدند این نیرو می تواند به 10 کیلووات افزایش پیدا کند.این کفش از فناوری موسوم به bubbler (حباب ساز) استفاده می کند.این فناوری که در آن از هیچ قطعه مکانیکی استفاده نشده متشکل از دو صفحه صاف است که بین آنها یک فاصله کم پر شده با مواد رسانا وجود دارد.صفحه پایینی با حفره های کوچکی پوشیده شده که بوسیله آنها گاز تحت فشار حباب هایی را ایجاد می کند. این حباب ها آنقدر بزرگ می شوند که به صفحه بالایی برخورد کرده و پایین می آیند.این بالا و پایین رفتن حباب ها باعث حرکت مایع رسانا و تولید برق می شود.این فناوری که در حال حاضر قادر به تولید برق 10 وات است، به راحتی می تواند یک گوشی تلفن همراه را که به حدود دو وات برق نیاز دارد، شارژ کند البته در حال حاضر وسیله ای برای اتصال گوشی به این کفش وجود ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :