آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95151
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1394 10:58
تعداد بازدید : 668

مسوولیت گوشی سرقتی با خریدار است

خرید گوشی های کارکرده و دست دوم در بازار، امری نسبتا رایج است، اما این موضوع می تواند حاشیه های متعددی به دنبال داشته باشد.

ایسنا- برای خرید گوشی هایی با قیمت پایین تر در موارد متعدد ممکن است افراد اقدام به خرید گوشی های دست دوم کرده تا به این ترتیب هزینه های خود را کاهش دهند.
اما جدا از توصیه های متعددی که از نظر فنی در این زمینه صورت می گیرد، از نظر امنیتی نیز در این خصوص هشدار هایی داده شده است.
طبق اطلاعاتی که روی سایت های مختلف قرار گرفته خرید گوشی های مسروقه ممکن است در برخی نقاط شهر با قیمت هایی بین 20 تا 30 هزار تومان جریان داشته باشد.در واقع این نوع گوشی ها با قیمتی حدود یک چهارم قیمت واقعی به فروش می رسند. به طور معمول این نوع گوشی ها بدون ارائه جعبه و فاکتور از سوی دستفروشان به فروش می رسد و با توجه به این که مکان ثابتی برای دستفروشان وجود ندارد پس از خرید گوشی امکانی برای ارجاع مشکلات به فروشنده وجود ندارد.
از سوی دیگر باید توجه داشت در صورت خرید این نوع گوشی ها تمام مسوولیت آن بر عهده فرد خریدار خواهد بود.
برهمین اساس اپراتور سوم یا همان رایتل مدتی است پیامکی به مشترکان خود ارسال کرده و در قالب آن به نقل از معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و معاونت پیشگیری دادگستری تهران هشدار داده است: «مشترک گرامی! در هنگام خرید گوشی تلفن همراه دقت نموده، زیرا در صورت خرید گوشی مسروقه، در نهایت فردی که گوشی را بدون فاکتور خریداری نموده، تحت تعقیب قضایی قرار خواهد گرفت».


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :