آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95147
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1394 10:53
تعداد بازدید : 652

فروشندگان کار با صندوق مکانیزه فروش را بلد نیستند

روسای اتحادیه‎های صنوف مختلف نظرات و دغدغه های خود را در مورد نصب صندوق‎های مکانیزه فروش مطرح کردند.

ایرنا- یکی از نگرانی‎های مهم روسای اتحادیه ها در مورد آشنا نبودن فروشندگان با نحوه کار صندوق مکانیزه فروش است و معتقدند، سازمان امور مالیاتی هم جهت با اتاق اصناف ایران باید آموزش های لازم برای کاربرد صندوق‎ها را در اصناف آغاز کند، زیرا اصناف اطلاعات دقیقی در مورد چگونگی کار با صندوق فروش ندارند.
در همین راستا رییس اتحادیه بارفروشان تاکید کرد: در نرم افزار صندوق‎های مکانیزه فروش باید برنامه نسیه فروشی اصناف دیده شود. وی با بیان اینکه 90 درصد معاملات در صنف ما بر پایه نسیه فروشی است، گفت: برای اجرای صندوق مکانیزه فروش، باید نقدی فروشی در این صنف حاکم شود.
سیدمحسن محمودی در مورد نصب صندوق مکانیزه فروش در این اتحادیه، گفت: در بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا، مالیات براساس صندوق مکانیزه فروش گرفته می‏شود اما مشخص نیست که با نصب صندوق فروش صنوف از چه خدمات ویژه‎ای بهره‏مند خواهند شد.
محمودی اظهار داشت: نصب صندوق مکانیزه فروش در واحدهای صنفی یک الزام قانونی است؛ ما نیز به قوانین احترام می‎گذاریم اما آیا واقعا سازمان امور مالیاتی توجهی به هزینه‎های ما داشته است؟ واقعیت این است که نه تنها هزینه های ما برای سازمان امور مالیاتی مهم نیست بلکه این سازمان فقط به دنبال این است که صنوف، صندوق‎های فروش را نصب کنند تا بتواند مالیاتش را بگیرد.
محمدهادی کمالیان رییس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی و موکت در مورد نصب صندوق فروش گفت: صندوق مکانیزه فروش برای اصناف به یک غول بزرگ تبدیل شده و اعضای صنف ما از این صندوق می ترسند در حالی که اگر مالیات صنف ما را براساس صندوق فروش محاسبه کنند، در آن صورت بیشتر صنف ما به دلیل گردش مالی ناچیز معاف از مالیات خواهند شد.
وی افزود: دو سال است که برخی از صنوف مشمول، صندوق مکانیزه فروش را نصب کردند اما در این مدت حتی از یک واحد صنفی نیز براساس صندوق فروش مالیات گرفته نشده است.
رییس اتحادیه فروشندگان گچ و آهک و مصالح ساختمانی نیز در مورد نصب صندوق مکانیزه فروش در واحدهای صنفی گفت: تاکنون 20 درصد از اعضای صنف ما نرم افزار را خریداری کردند اما نمی دانند که باید چگونه از آن استفاده کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :