آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95143
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1394 10:48
تعداد بازدید : 847

اجرای سیستم عامل ویندوز ۳.۱ روی رایانه های مدرن

اگر می خواهید یک بازگشت به دهه ۱۹۹۰ را تجربه کنید، مرکز Internet Archive پنجره ای جدید را به روی سیستم عامل ویندوز ۳.۱ مایکروسافت باز کرده است.

همکاران سیستم- به گزارش وبسایت Zdnet، مرکز Internet Archive هم اکنون امکان اجرای این سیستم عامل روی دستگاه های مدرن مبتنی بر ویندوز و مک را فراهم کرده است تا صدها بازی، ابزار کاربردی و اپلیکیشن های مربوط به دهه ۱۹۹۰ در محیط شبه سازی شده ویندوز ۳.۱ روی مرورگر اینترنتی اجرا شوند.
در دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۹۰ رایانه یک دستگاه بسیار لوکس برای خانه ها محسوب می شد. بخش زیادی از کاربران جهانی تاکنون ویندوز ۳.۱ را از نزدیک ندیده اند و البته نسخه بعدی آن موسوم به ویندوز ۹۵ بین کاربران معمول تر بوده است.
برای آن دسته از کاربرانی که تجربه استفاده از این سیستم عامل را داشتند و ساعت ها با آن مشغول بودند، بازگشت بازی های قابل اشتراک در رایانه های شخصی می تواند خاطرات شان را زنده کند.
«جیسون اسکات» از کارشناسان مرکز Internet Archive اعلام کرده است، به دنبال ارتقا سیستم ها که به واسطه فعالیت های مایکروسافت و اپل صورت گرفت، ویندوز ۳.۱ بار دیگر می تواند در رایانه ها خودنمایی 
کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :