آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95140
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1394 10:44
تعداد بازدید : 722

تهدید تکراری فیلتر تلگرام

عضو کارگروه فیلترینگ با بیان اینکه به وابستگی مردم به تلگرام توجه داریم، گفت: اما اگر تلگرام به خواسته موجه ایران تمکین نکند به سرنوشت شبکه هایی که هم فیلتر نشدند و هم حذف شدند دچار می شود که تاکنون تلگرام تا حدی به خواسته های ایران توجه کرده است.

فناوران - در حالی که درخواست انتقال سرورهای تلگرام به ایران بیش از یک سال است تکرار شده و چندین بار هم به طور رسمی از سوی تلگرام رد شده است، باز هم این تکرار این موضوع و تهدید این پیام رسان ادامه دارد.
سید محمدرضا آقامیری در گفت وگو با فارس در پاسخ به این سوال که در رای کارگروه فیلترینگ برای فیلتر نشدن تلگرام آیا این شبکه ملزم شده سرور خود را به ایران منتقل کند، گفت: اگر تلگرام سرور خود را به ایران نیاورد در رقابت با شبکه های اجتماعی دیگر حذف خواهد شد.
عضو کارگروه فیلترینگ افزود: تلگرام اکنون عمده ترین شبکه اجتماعی مورد توجه در ایران است و مردم بسیار به این شبکه وابسته هستند و ما نیز به این وابستگی مردم توجه داریم.
وی ادامه داد: از سوی دیگر تمامیت استقلالی ما نیز مورد نظر است. نمی شود که یک شبکه اجتماعی وابسته به یک کشور در ایران فعالیت کند و قوانین ما را رعایت نکند و به آنها اجازه فعالیت دهیم، در هیچ کشوری نیز چنین نیست.
آقامیری ادامه داد: تلگرام حتما باید به خواسته های ما تمکین کند، در غیر این صورت مسدود نخواهد شد اما گرفتار سرنوشت شبکه های اجتماعی قبلی خواهد شد که هم فیلتر نشدند و هم حذف شدند. تمامی اعضای کارگروه فیلترینگ بر این مطلب تاکید دارند که شبکه های خارجی باید قوانین کشور ما را اجرا کنند.
عضو کارگروه فیلترینگ تصریح کرد: عمده ترین مشکل شبکه های اجتماعی در ایران شبکه تلگرام است. این شبکه بسیار گسترش پیدا کرده و واقعا نگران کننده است. اگر این شبکه به خواسته های ما توجه نکند کار برایش دشوار خواهد شد.
وی ادامه داد: این خواسته ها کاملا منطقی است که بخشی از آنها به پلیس فتا مربوط می شود. گاهی جرم هایی در بستر تلگرام انجام می شود که شاکی و متهم دارد و زمانی که سرور در ایران نباشد قاضی باید به چه چیزی استناد کند و در نبود این امکان حقی ضایع خواهد شد.
آقامیری گفت: تاکنون تلگرام تا حدی به درخواست های ایران توجه کرده که امیدواریم این توجه بیشتر شود.   


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :