آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95136
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1394 10:31
تعداد بازدید : 862

راه حل مشکل بزرگ آیفون ارایه شد

در طول چند روز گذشته مشکلی با عنوان Error 53 دامن کاربران آیفون اپل را گرفت و اعلام شد که درصورت مواجه با این مشکل، امکان استفاده از گوشی وجود ندارد و کاربران باید گوشی آيفون را کنار بگذارند، اما ظاهرا برای این گوشی راه حلی پیدا شده است.

فناوران- اپل یکی از شرکت هایی است که بسیاری از کمپانی ها، رسانه ها و شرکت ها درصددند تا نقطه ضعفی از محصولات آن یافته و سروصدایی در بازار به پا کنند. از سال ها پیش که مدتی مشکل آنتن دهی گوشی های آیفون سروصدا به پا کرد و بعدها خم شدن گوشی های آیفون را سوژه رسانه ها کردند تا امسال که error 30 به سوژه ای برای سروصدا تبدیل شد.
این موضوع تبعاتی هم در پی داشت تا آنجا که حتی زمزمه هایی درباره جریمه 5 میلیون دلاری اپل از سوی دادگاه هم منتشر شد.
این باگ که باعث می شود برخی دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل iOS کارایی خود را از دست بدهند، باعث نگرانی بسیاری از کاربران در سراسر جهان شده است.
Error 53 باعث می شود تا تاریخ سیستم به اول ژانویه ۱۹۷۰ میلادی برگردد که به همین دلیل دستگاه آیفون دیگر کارایی لازم را نخواهد داشت.
این باگ که بسیاری از محصولات اپل شامل تمام گوشی های این کمپانی شامل آیفون 5s، تمامی آیپدها شامل آیپد ایر و آیپد مینی ۲ و تمامی نسل های بعد از آنها و نسل ششم آیپادتاچ را دچار مشکل کرده باعث می شود تاریخ تمامی دستگاه های مبتنی بر نسخه ۶۴ بیتی iOS روی اول ژانویه ۱۹۷۰ یعنی اولین روز آغاز به کار یونیکس قرار گیرد. 
امروز برای برطرف کردن این باگ راه حلی ساده منتشر شده که براساس این گزارش کافی است یک بار باتری دستگاه کاملا خالی شود. بعد از تخلیه کامل شارژ باتری، تاریخ دستگاه به صورت خودکار به تاریخ و زمان فعلی بازمی گردد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :