آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95134
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1394 10:29
تعداد بازدید : 764

در بازار تلویزیون

سه بعدی ها قافیه را به هوشمند ها باختند

اگر چه در سال های اخیر شاهد عرضه گسترده تلویزیون های سه بعدی در بازار لوازم صوتی و تصویری ایران بوده ایم، اما این تلویزیون ها بنا به دلایلی که مهم ترین آنها، کمبود محتوای سه بعدی است، چندان بین مصرف کنندگان محبوبیت ندارند و بیشتر افرادی که یک تلویزیون سه بعدی در اختیار دارند، شاید محتوای کمی در اختیار داشته باشند.

مریم عسگری
به گفته کارشناسان این هوشمندی تلویزیون هاست که برای کاربران جذاب است و بیشتر خریداران تلویزیون هنگام خرید در مورد هوشمند بودن و وضوح تصویر و البته قیمت تلویزیون حساسیت نشان می دهند.
در آخرین خبرهای منتشر شده از سوی شرکت های تولیدکننده بیان شده است که برخی از شرکت ها خط تولید تلویزیون های سه بعدی را محدود کرده و روی تکنولوژی های جدیدتر تمرکز کرده اند. به عنوان مثال شرکت سامسونگ اعلام کرده است که تولید تلویزیون های سه بعدی را در حد چشمگیری کاهش داده است. 
این شرکت عملکرد نامنساب و نبود محتوای کافی را برای این تلویزیون ها، علت این تصمیم اعلام کرده است. 
گزارش ها حاکی از این است که سامسونگ امسال تولید تلویزیون های سه بعدی را به صورت کامل متوقف می کند.
فعالان بازار تلویزیون هم با تایید این موضوع می گویند: خریداران تلویزیون در مورد سایز، قیمت و سیستم عامل و گارانتی تلویزیون بیشتر حساس هستند تا سه بعدی بودن یا نبودن آن.
به گفته آنها، در شرایط فعلی بیشتر خریداران تلویزیون به سراغ نمونه های هوشمند با سایز 47 اینچ تا 55 اینچ می آیند و میانگین قیمت مورد تقاضای آنها بین 3 تا 5 میلیون تومان است و تنها تعداد کمی به سراغ تلویزیون هایی با سایز بزرگ تر می آیند.
آنها با اشاره رونق نسبی بازار تلویزیون در هفته های گذشته می گویند: با نزدیک شدن به سال نو و همچنین برگزاری جشنواره های نوروزی، میزان تقاضا برای تلویزیون های هوشمند افزایش یافته 
است. 
به گفته آنها در حال حاضر تلویزیون های هوشمند سامسونگ به دلیل طراحی زیبا، خدمات پس از فروش مطلوب و قابلیت های کاربردی مطلوب بیشترین مخاطب را در بازار ایران دارند و پس از آن سایر برندها در صدد کسب سهم بیشتر از بازار لوازم صوتی و تصویری ایران هستند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :