آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95092
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1394 11:55
تعداد بازدید : 1026

گوگل 40 پارک ملی آمریکا را به سرویس دید خیابانی می برد

پارک ملی آمریکا امسال در حالی تولد 100 سالگی خود را جشن گرفت که در بخشی از این مراسم، اعلام کرد با همکاری گوگل می خواهد پارک های این کشور را به خدمات دید خیابانی اضافه کند و بسیاری از صنایع دستی و آثار هنری را به این مجموعه بیفزاید.

TechCrunch- با اینکه گوگل در پنج سال گذشته در حال توسعه پروژه موزه آنلاین بوده است، اما با همکاری 40 سازمان پارک های ملی مجموعه بزرگی متشکل از 3 هزار و 800 اثر هنری، صنایع دستی و یادداشت های تاریخی را به آن اضافه کرده و خدمات خود را توسعه داده است. 
از جمله آثاری که قرار است در این موزه مجازی اضافه شوند، می توان به ابزار و وسایلی که در فرار از زندان آلکاتراز استفاده شده بود، خودکاری که برای امضای لایحه حقوق مدنی در سال 1964 در ایالات متحده به کار رفته، ماشین تحریر خانه فردریک داگلاس اشاره کرد.
علاوه بر این آثار هنری، تصاویر 58 نمایشگاه جدید، 50 چشم انداز پارک و 8 چشم انداز از موزه ها و مکان های تاریخی مثل خانه های رییس جمهور های قبلی آمریکا از جمله آبراهام لینکلن و الینور رزولت هم به سرویس دید خیابانی گوگل اضافه خواهد شد و در نتیجه، کاربران می توانند در سرویس موسسه فرهنگی گوگل، این موارد را به صورت مجازی تماشا کنند. 
این در حالی است که بیش از یکهزار گروه برای اضافه کردن آثار هنری و تاریخی خود در این سرویس گوگل، آماده همکاری کرده اند و موسسه فرهنگی گوگل در حال حاضر مجموعه ای از تصاویری است که فقط به درد کسانی می خورد که دوست دارند در تاریخ گذشتگان کنکاش کنند. مدیران گوگل معتقدند که وارد کردن این موارد در سرویس ید خیابانی به بازدید بیشتر موزه ها و نمایشگاه ها کمک خواهد کرد، زیرا افراد قبل از بازدید از این اماکن می توانند از طریق سرویس گوگل بفهمند که در آنها از چه مواردی بازدید خواهند کرد و همین امر آنها را مشتاق به دیدن واقعی آنها می کند. 
گفتنی است که سرویس دید خیابانی در ۲۵ ماه مه ۲۰۰۷ آغاز به کارکرد و ابتدا فقط شامل چند شهر از ایالات متحده آمریکا می شد، اما کم کم گسترش پیدا کرد و شهرهای زیادی از تمامی جهان را در برگرفت. عکس های گوگل توسط کاروانی از خودروهایی ویژه با دوربین گرفته شده است.
چندی پیش گوگل از طریق این سرویس برای افرادی که از پول و نیروی جسمانی کافی برای فتح بلندترین قله قاره اروپا برخوردار نیستند، امکانی فراهم کرد که می توان با چند کلیک، تصاویری پانامرایی از رشته کوه های آلپ را مشاهده کرد. از آنجا که این تصاویری به صورت 360 درجه توسط یک تیم مجرب کوهنوردی تهیه شده، با حرکت میان آنها، ممکن است حس اسکی روی کوه های آلپ بدون استرس از احتمال سقوط یا ذوب شدن یخ های غول پیکر به شما القا شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :