آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 95065
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1394 10:54
تعداد بازدید : 658

PowerEgg، نسل جدید پهپاد

یک شرکت چینی در اقدامی خلاقانه، نسل جدیدی از پهپادها را عرضه کرده است. این پهپادهای تخم مرغ شکل، سبک و کوچک هستند و برای حمل آسان در سفر طراحی شده اند.
آنا- پهپادهای متعارف، اغلب با ویژگی قابل حمل بودن شناخته می شوند، هرچند در واقع کلکسیونی از میله، روتر و قطعات دیگر هستند که در هم چفت می شوند و پیچ می خورند.کمپانی پکنی «PowerVision Robot» برای اینکه از ویژگی های سرکش پهپادها بکاهد، برخی از تجهیزات و وسایل یک چهاربال (کوادکوپتر) را قرض گرفته و با قرار دادن همه آنها در کنار هم یک «PowerEgg» بزرگ ساخته است. بال های این PowerEgg تاشوست و به داخل جمع می شود. بدین ترتیب این پهپاد به صورت یک پیکیج صاف و هموار تخم مرغی شکل درمی آید که به منظور حمل آسان در سفر برای کاربران طراحی شده است.
این محصول که در طی 18 ماه توسعه یافته، اولین پهپاد تجاری شرکت پاورویژن است و همچنین نشان دهنده تکنولوژی پیشرفته این کمپانی در پهپادهای صنعتی است. طبق گفته سازندگان، طراحی تخم مرغی شکل این محصول نه تنها به کوادکوپتر اجازه می دهد تا به عنوان کیف حمل خود عمل کند بلکه باعث جمع و جور بودن، استحکام و ثبات این پهپاد نیز می شود.در حالت غیرفعال این درون به صورت یک تخم مرغ بزرگ بسته بندی می شود. در واقع وقتی که پهپاد خاموش می شود، بال های PowerEgg به آرامی بسته شده و در پوسته تخم مرغ شکلی قرار می گیرند.
در هنگام پرواز، در حالی که بال ها از کناره ها جدا می شوند تا به شکل آلات فرود پهن و گسترده شوند، بازوهایی نیز به عنوان روترهای (پره های) تاشو گسترده می شوند. در همین حین، بخش انتهایی تخم مرغ باز می شود تا دوربین تمام نمای 360 درجه با کیفیت 4K HD را که روی سیبک سه محوره این پهپاد تعبیه شده است،به نمایش بگذارد.براساس گفته های پاورویژن، روترهای این پهپاد از اندازه نرمالی که در محصولات مشابه به کار می روند، بزرگتر است که این امر نیازمند درجه ای از مهندسی مجدد است.این کمپانی هنوز به طور کامل از تمامی وجوه PowerEgg رونمایی نکرده است، اما به گفته سخنگوی این کمپانی این پهپاد طوری طراحی شده که سبک و کوچک باشد تا کاربر به راحتی قادر به حمل آن در کوله پشتی خود باشد.
سیستم دوربین این وسیله نه تنها قابلیت دوربرد و ضبط ویدیوی بی وقفه را برای کاربر فراهم می کند بلکه با سنسورهای «جریان نوری» که مناسب هوابرد در فضاهای داخلی است نیز کار می کند. در کنار PowerEgg یک ریموت کنترل عرضه می شود که بر طبق ادعاهای کمپانی سازنده استفاده از آن آسان و بصری است. این امر بخشی از فلسفه این کمپانی به منظور کاهش پیچیدگی های آموزشی مورد نیاز برای فراگرفتن چگونگی عملکرد یک پهپاد است که هدف نهایی آن تولید محصولی است که حتی یک بچه پنج ساله نیز قادر به کنترلش باشد. 
والی ژن، مدیر عامل کمپانی پاورویژن، در اینباره می گوید: پاورویژن خواستار خلق یک طراحی زیبا و در این حال چندکاره برای PowerEgg  بود. به عقیده ما شکل تخم مرغی این محصول نه تنها تمیز و یکدست است بلکه دارای مزیت های ساختاری و کاربردی نیز است. این طراحی ساده اما اساسی به این معناست که این محصول فراتر از یک ربات پرنده بوده و در واقع یک اثر هنری به شمار می رود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :