آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9503
تاریخ انتشار : 5 تیر 1391 10:41
تعداد بازدید : 633

روستاییان خواستار اینترنت پرسرعت هستند

معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ارتقای سطح کیفی ارتباطات يكي از مهم ترین اقدامات است.

ایسنا - سعید شریف‎زاده با اشاره به اینکه در یک نگاه تصور می‎شد که با افتتاح این اداره‌ کل تناقض در تطبیق و سیاست به وجود می‎آید، افزود: هیچ تناقضی وجود ندارد. با واگذاری مخابرات به بخش خصوصي به مرور زمان خلاء‎هایی در بخش حاکمیت ایجاد شد که به سبب بروز همین خلاء‎ها با معرفی کارگروهی به هیات دولت و طی مراحل قانونی تصویب شد که ادارات فناوری در استان‌ها راه‎اندازی و فعال شود که این ادارات طبق چارت‎های مخصوص خود و وظایف مشخص شده به ارایه خدمات بپردازند.
این مقام مسوول یادآور شد: در حال حاضر به جز استان زنجان، در 15 استان دیگر این اداره‌کل افتتاح شده است که در این راستا نیازمندیم که همه افراد و ارگان‎های ذی‌ربط و استاندار زنجان با هماهنگی‌های لازم به پیشرفت بسیار خوب این اداره کمک کنند.
شريف‌زاده با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‎های موجود استفاده کنیم، ابراز کرد: برای راه‌اندازی این اداره‌کل در درجه اول بايد برای جذب نیرو از افراد مازاد اعلام شده وزارت کشور استفاده شود و در مرحله بعد امیدواریم بتوانیم با برگزاری آزمون سراسری و جذب نیروهای لازم در اشتغال‎زایی استان تاثیر بسزایی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه در بحث IT شتاب بی‌نظیری را شاهد هستیم، عنوان کرد: به ‌رغم ساخت هواپیماهای بدون سرنشین و ارسال ماهواره‎ها علم همیشه در حال گسترش است و در این راستا نسبت به پیشرفت علم نباید قانع باشیم و همیشه باید در کسب علم بیشتر بکوشیم.
شریف‌زاده ادامه داد: دشمن همیشه آماده ایجاد اختلال در سیستم‎های ارتباطی است و در این راستا ایجاد امنیت در اولویت کارها قرار خواهد گرفت چرا که در حال حاضر دشمن در مرزهای شمال‎غرب در حال جاسوسی است و با کشف موردی، ضربه را وارد خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اداره کل ارتباطات سه ماموریت مهم در دستور كار دارد، متذکر شد: ایجاد امنیت برای شبکه، توسعه دایمی شبکه و عرضه خدمات دولت الکترونیکی از مهم‌ترین اولویت‌های کاری اداره‌کل ارتباطات است.
این مقام مسوول افزود: امروزه مردم و حتی روستاییان خواستار اینترنت پرسرعت هستند. به‌طور مثال بیمار بدون مراجعه به پزشک بتواند از طریق اینترنت وقت تنظیم شده‎ای را اخذ کند و در این راستا باید آموزش‎ها را توسعه و گسترش دهیم که در این زمینه هیچ مشکل پیش نیاید.
وی با بیان اینکه باید سهمی در تحقق شعار سال مبنی بر “تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی” داشته باشیم، گفت: همه تلاش‎ها باید در راستای تولید نرم‌افزار و سخت‎‎افزار و دیگر عوامل الکترونیکی در بخش حاکمیت باشد، چرا که در این راستا باید به قدری زمینه‎سازی‎ و امنیت ایجاد شود که سرمایه‎گذار برای حضور در میدان رغبت پیدا کند.
شریف‌زاده افزود: مردم باید بدانند در ایجاد ارتباط‎های خود هر سخن و موردی را مطرح نکنند چرا که دشمن می‎تواند با استفاده از اطلاعات موردنیاز خود ایجاد اختلال کند و در این راستا باید تلاش‎ها به سمتی باشد که دشمن در دستیابی به این اطلاعات عاجز بماند.
در بخش دیگری از این جلسه، مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه کارهای مهمی برای پیشبرد برنامه‎ها انجام خواهد گرفت، عنوان کرد: از جمله این کارها می‎توان به توسعه زیرساخت‎های الکترونیکی، توسعه دولت الکترونیکی، توسعه تجارت و بانکداری الکترونیکی، توسعه سلامت رفاه اجتماعی و ایجاد امنیت در تبادل ارتباطات اشاره کرد.
مهدی قلی بیان کرد: یکی از اهداف تشکیل اداره‌كل ارتباطات، تشکیل کارگروهی با عنوان ict و it خواهد بود و حضور متمرکز این کارگروه‎ها در حمایت ict در بحث فعالیت آن در بخش خصوصی و غیردولتی از اقدامات تاثیرگذار در استان خواهد بود.
اداره کل فناوری ارتباطات و اطلاعات به‌عنوان پیگیر مسوولیت‎های راهبردی و برنامه‎های ict در بخش it آماده پاسخگویی به استاندار خواهد بود.
در ادامه، معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استاندار زنجان نیز گفت: شرایط پرچالش به وجود آمده در تحول بنیادین داخل کشور و خارج از کشور، تعاملات انجام گرفته و توانایی ارتقای سطح کیفی ارتباطات موجب شده است که دنیا در مقابل توانایی‎های ایران عاجز بماند.
داوود عباسی عنوان کرد: با توجه به پیشرفت انقلاب اسلامی ایران و تداوم این رشد که رمز موفقیت و برتری کشور است، امیدواریم با نگاه استراتژیک وزارت ارتباطات اطلاعات و فناوری این پیشرفت در آینده به صورت چشمگیری محقق شود.
این مقام مسوول با بیان اینکه مردم به مراتب پیشگام‌تر از مسوولان هستند، یادآور شد: مردم از مسوولان می‎خواهند که زمینه ایجاد این توسعه را بیش از پیش فراهم کنند و در این راستا هیات دولت اقدامات موثری انجام داده است که توسعه قابل توجه در بحث دولت الکترونیکی از اقدامات مهم به شمار می‎آید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :