آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9497
تاریخ انتشار : 5 تیر 1391 10:22
تعداد بازدید : 517

معاون نظارت سازمان رگولاتوری

نظارت بر اپراتورها هوشمند می شود

یکی از برنامه های امسال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پیاده سازی سامانه هوشمند نظارت بر عملکرد اپراتور های ارتباطی و فناوری اطلاعاتی در کشور است.

روابط عمومی وزارت ارتباطات- حسن رضوانی، معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات، با بیان این مطلب گفت: مطابق برنامه پنجم توسعه کشور یکی از برنامه‌های سازمان تنظیم مقررات، تحقق نظارت و ارایه خدمات الکترونیکی است.
وی افزود: بر همین اساس و تاکنون اقدام‌های موثری در بخش نظارت، به منظور ایجاد زیربناهای مناسب و توانمند برای تحقق اهداف پیش بینی شده صورت گرفته که از جمله آنها می‌توان به مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات در این حوزه اشاره کرد.
وی نظارت آنلاین، تسریع در انجام امور، اطلاع رسانی و سرویس دهی به موقع به مشتریان اپرتورها را از اهداف الکترونیکی شدن نظارت بر فعالیت اپراتورها دانست و بیان کرد: برای این منظور و براساس تصویب کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تمامی اپراتورهای ارتباطی و فناوری اطلاعاتی باید امکان اتصال به شبکه را برای نظارت بر پارامترهایی که در پروانه‌ها لحاظ شده، فراهم کنند.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات بیان کرد: سال گذشته و با تلاش‌های صورت گرفته، امکان اتصال اپراتورهای تلفن همراه نظیر، همراه اول، اپراتور دوم، اپراتور سوم و اپراتورهای اسپادان و کیش برای نظارت برخط در این حوزه فراهم شد.
وی گفت: همچنین اپراتورهای PAP، SAP، WIMAX، تلفن ثابت و دفاتر پیشخوان نیز به ابن شبکه متصل شدند و نظارت برعملکرد آنها به صورت برخط صورت می‌گیرد.
رضوانی یکی از برنامه‌های امسال را ارتقا سیستم نظارت بر اپراتورها عنوان کرد و گفت: در همین راستا برنامه‌ریزی لازم برای هوشمندسازی نظارت‌ها صورت گرفته است.
وی ادامه داد: با عملیاتی شدن این طرح، نظارت‌های برخط به صورت هوشمند انجام می شود و گزارش‌ها و تحلیل‌ها از طریق سیستم پیاده‌سازی و در صورت تخلف اپراتور از مفاد پروانه به صورت اتوماتیک اخطار داده خواهد شد.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات در خصوص مراحل اجرای این طرح افزود: مطالعه و طراحی آن به پایان رسیده و پیشنهاد پروژه (RFP) آن نیز آماده شده و برنامه‌ریزی برای برگزاری مناقصه این طرح در حال نهایی شدن است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :