آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9475
تاریخ انتشار : 4 تیر 1391 12:12
تعداد بازدید : 447

الگوهای وب گردی افسرده ها

بر اساس مطالعه ای که نتایج آن در نشریهIEEE Technology and Society منتشر شده، افراد افسرده از الگوهای خاصی در استفاده از اینترنت پیروی می کنند.

نیویورک تایمز- این مطالعه که با حضور 612 دانشجوی داوطلب در دانشگاه میسوری انجام شده،  نشان می‌دهد 03 درصد از این افراد دارای نشانه‌هایی از افسردگی بوده و در زمینه بارگذاری، مشاهده ویدیو و چک کردن ایمیل با افراد غیرافسرده متفاوتند.
یکی از یافته‌های این پژوهش این بوده که افراد افسرده‌تر بیشتر از دیگر افراد به استفاده از ایمیل و تبادل ایمیل علاقه دارند. بر همین اساس افرادی که به طور مرتب و مکرر ایمیل‌شان را چک می‌کنند، بیش از دیگران دچار اضطراب و نگرانی هستند.افراد افسرده همچنین در استفاده از اینترنت آشفتگی و بی نظمی بیشتری دارند. به عنوان مثال به طور مکرر از چک کردن ایمیل به بازی کردن و سپس چت کردن روی می‌آورند و مدت زمان زیادی را صرف انجام یک کار خاص نمی‌کنند.افراد افسرده بیشتر از دیگران در اینترنت ویدیو مشاهده می‌کنند، بازی می‌کنند و وقت‌شان را صرف چت می‌کنند. محققان امیدوارند این بررسی منجر به طراحی نرم‌افزاری شود که پس از نصب بر روی گوشی یا رایانه در صورتی که الگوی استفاده کاربر از اینترنت به الگوی استفاده افراد افسرده نزدیک شد، به وی هشدار دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :