آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9471
تاریخ انتشار : 4 تیر 1391 12:3
تعداد بازدید : 422

تغییرات در مدیریت آیکان در آستانه تخصیص پسوندهای جدید

چهاده جای بکستروم نشست

شرکت آیکان با اعلام استعفای راد بکستروم، مدیراجرایی جدیدش را معرفی کرد.

فناوران- آیکان شرکت غیرانتفاعی آمریکایی که مسوول نگهداری فنی شبکه اینترنت است، در آستانه اعلام نام‌های دامنه جدید، اعلام کرد که با استعفای راد بکستروم، فادی چهاده (Fadi Chehade) به عنوان مدیر اجرایی جدید این شرکت انتخاب شده است.رادبکستروم با آیکان قراردادی سه ساله داشت که روز اول ژوییه این قرارداد به پایان رسیده بود.
چهاده یک تاجر 50 ساله مصری-آمریکایی است که اگرچه در شرکت‌هایی مثل آی بی ام  دارای سابقه مفید بوده و نام شناخته شده‌ای محسوب می‌شود، اما در حوزه فعالیت‌های آیکان تجربه‌ای ندارد.
چهاده کار خود را در آیکان از ابتدای اکتبر امسال آغاز می‌کند و در این مدت اکرم عطااله، مدیر ارشد عملیات آیکان، سرپرست مدیریت اجرایی شرکت را عهده‌دار خواهد بود.
علاوه بر مدیرعامل، آیکان یک تغییر بزرگ دیگر را هم اعلام کرده است. مایکل اسلازار (Michael Salazar) مدیر برنامه نام‌های دامنه سطح بالا (gTLD) در آیکان هم استعفا داده و کورت پریتز فعلا مسوولیت‌های او را به عهده خواهد داشت. آیکان هنوز در مورد مدیر دایمی ‌برنامه نام‌های دامنه سطح بالا اطلاعاتی منتشر نکرده است.
تغییرات بنیادین در مدیریت آیکان در حالی رخ می‌دهد که قرار است بزرگ‌ترین توسعه تاریخ نام‌های دامنه و پسوندهای اینترنتی به زودی اتفاق بیفتد و صدها پسوند جدید مثل .app، .wtf و .love معرفی شود.تا کنون 108 نام دامنه سطح بالای کشوری (ccTLD) و تنها 22 نام دامنه gTLD اختصاص داده شده بود. این تعداد قرار است با توسعه جدید به صدها مورد برسد. آیکان می‌گوید تا کنون بیش از 1900 درخواست برای ثبت یکهزار و 409 پسوند جدید دریافت کرده است.
چند روز پیش هم بروز یک اشتباه در آیکان موجب افشای اطلاعات محرمانه درخواست کنندگان شده بود که آیکان بابت این سهل انگاری مجبور به عذرخواهی شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :