آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9466
تاریخ انتشار : 4 تیر 1391 11:46
تعداد بازدید : 555

عبور تمام پیام های داخلی بین بانک ها از سامانه "سپام"

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک گفت: این شرکت در حال حاضر تنها شرکتی است که قادر است تمام نیاز های یک بانک را از صفر تا صد مرتفع سازد. وی درخصوص برنامه های آتی شرکت از راه اندازی هوش تجاری در بانک های ملی و صادرات خبر داد.

فناوران- مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت خدمات انفورماتیک با حضور بیش از 95 درصد سهامداران، تقسیم سود 130 تومانی به ازای هر سهم را مصوب کرد.
 در این مجمع که با حضور  عیدی مراد مدیر عامل شرکت ملی انفورماتیک، اعضای هیات مدیره، مدیرعامل، معاونان و سهامداران شرکت روز یک شنبه 28 خردادماه برگزارشد.
 سید ابوطالب نجفی مدیر عامل شرکت خدمات انفورماتیک ضمن تشریح گزارش هیات مدیره عنوان کرد:  عبور از هفت میلیارد تراکنش در سال 90 با ضریب 99/95 درصد تراکنش موفق حاصل فعالیت‌های توسعه‌ای و برنامه‌ریزی‌های دقیق در شرکت است.
وی در بیان حجم فعالیت‌های شرکت اذعان داشت:کافی است سهامداران به این مهم واقف باشند که تنها یکی از مشتریان شرکت دارای 56 میلیون حساب است و از سوی دیگر هفت هزار شعبه به طور یکپارچه و با کمترین ریسک امنیتی تحت پوشش شرکت قرار دارد.
همچنین نجفی از تدوین برنامه استراتژیک شرکت برای نخستین بار در طول فعالیت آن خبر داد و متذکر شد: این برنامه چشم‌انداز فعالیت‌های چهار سال آینده شرکت را ترسیم کرده است.
وی در ادامه به ایجاد سیستم متمرکز بانکی طی چهار ماه برای بانک مرکزی اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی مراکز امداد شتاب، سامانه پیام‌های الکترونیکی‌ ملی (سپام) که تمام پیام‌های داخلی بین بانک‌ها از این مرکز عبور خواهد کرد، ایجاد دو سایت پشتیبان برای بانک‌های ملی و صادرات که دو مانور هم به منظور اطمینان از عملکرد درست آن صورت گرفت، از جمله کارهای صورت گرفته است.
ایجاد سایت‌های پشتیبان در نوشهر و کیش را از دیگر اقدامات صورت گرفته عنوان و به راه‌اندازی سامانه شفق برای ساماندهی فعالیت‌های موسسات مالی و اعتباری اشاره کرد.
وی همکاری در ایجاد شبکه اختصاصی ارتباطی بانکی "شابک"را از دیگر فعالیت‌های شرکت عنوان کرده و افزود: طراحی سوییچ شاپرک، ارایه محصول برای بانک‌های کوچک و موسسات مالی اعتباری و حرکت به سمت توسعه خدمات موبایل بانکینگ، ارتقا و توسعه سیستم‌های موجود و سرمایه‌گذاری در زمینه امنیت بانکداری الکترونیکی از دیگر برنامه‌هایی است که شرکت باید به انجام رساند و یا همچنان در دستور کار خود قرار داده است.
نجفی یادآور شد: برای نخستین بار برای ارایه به موقع و شفاف‌سازی اطلاعات، رتبه پنجم را در بورس کسب کردیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :