آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9461
تاریخ انتشار : 4 تیر 1391 11:30
تعداد بازدید : 769

مقایسه نخستین گوشی دوربین‌دار با PureView 808

نوکیا از گذشته تا کنون

خیلی از کاربران تلفن های همراه قدیمی خود را هنوز دارند. گوشی های قدیمی نوکیا که تهِ کشوی کمد به حال خود رها شده اند، گردو غبار می خورند. اما چطور می توان آنها را با گوشی های امروزی نوکیا مقایسه کرد. ما به تاریک ترین اعماق گنجه ها و قفسه ها برای کشف ماجرا دست یافته ایم تا جدیدترین اعضای خانواده نوکیا را با قدیم ترین آنها مقایسه کرده و ببینیم چه تفاوت هایی با هم دارند.

 7650 در برابر 808 PureView
 در سال 2002 نوکیا مدل 7650 را تولید کرد. این گوشی نخستین گوشی دوربین‌دار نوکیا بود که می‌توانست تصاویری با حسگر 3/0 مگاپیکسل ثبت کند.
در آن زمان، این مدل در نوع خود تحول عظیمی به شمار می‌رفت. این گوشی مردم را وسوسه می‌کرد که از خانه‌ها بیرون بروند و عکس بگیرند؛ بدون اینکه مجبور باشند از دوربین‌های عکاسی آن زمان استفاده کنند؛ یعنی چیزی که این روزها برای ما عادی شده است و قدرش را نمی‌دانیم.
درست ده سال بعد، نوکیا به تولید و توسعه موبایل‌های دوربین‌دار شگفت‌انگیزش ادامه داد و با از راه رسیدن 808 PureView، جدیدترین و بی‌نظیرترین گوشی نوکیا با حسگر 41 مگاپیکسل و اپتیک کارل‌زایس، خود را به اوج رساند.
  وقتی این دو گوشی را کنار هم می‌گذاریم می‌بینیم با هم بسیار متفاوت هستند. 7650 مربع شکل و در لبه‌ها تیز و زاویه‌دار است. 808 PureView با لبه‌های گرد و صاف برای راحت جاگرفتن در دست قالب‌ریزی شده است و به طور حتم طراحی ارگونومیکی دارد.در اینجا می‌توانید تصویری که با 7650 گرفته شده را با تصویری که توسط808 PureView گرفته شده مقایسه می‌کنیم تا نشان دهیم نوکیا از نخستین بار که فناوری دوربین را با موبایل درهم آمیخته تا به امروز که ده سال از آن می‌گذرد، چقدر پیشرفت داشته است.
  8210 در برابر 700
8210 از پرفروش‌ترین گوشی‌های نوکیا در سال 1999 بود. فروش بالای این گوشی بیشتر به دلیل اندازه و گرایش جدید در آن زمان برای برخورداری از قاب‌ جلوی قابل تعویض بود.
در آن زمان، این گوشی کوچک‌ترین و سبک‌ترین گوشی بازار بود که تنها 79 گرم وزن داشت. علاوه بر این، 8210 فقط می‌توانست 250 شماره تلفن و تعداد محدودی پیام کوتاه را در حافظه اندک خود ذخیره کند.
  13 سال پس از آن، نوکیا مدل 700 را اختراع کرد؛ یعنی کوچک‌ترین گوشی‌ هوشمند دنیا. این گوشی می‌تواند همه مخاطبان و پیام‌های کوتاهی که نیاز دارید را ذخیره کند و فضای جیب را نیز زیاد اشغال نمی‌کند.
7110 در برابر Lumia 900
7110 بعد از ظاهر شدن در فیلم ماتریکس در سال 1999 به عنوان سمبل برای طرفداران فیلم‌های علمی-تخیلی شد. این گوشی در حقیقت یک گوشی 8110 با کمی تغییرات ظاهری بود.7110 نخستین گوشی با مرورگر WAP و نخستین گوشی با امکان تایپ هوشمند بود. چیزی که شاید خیلی از ما این روزها بدون آن نمی‌توانستیم زندگی کنیم.
WAP به مردم امکان می‌داد تا به نوعی با اینترنت به روشی پرسرعت (نسبت به آن زمان) ارتباط برقرار کنند. البته انتقال نقطه‌های سیاه در آن زمان واقعا وقت زیادی نمی‌گرفت. این هم در نوع خود از فناوری‌های پیشرفته آن زمان بود که تقریبا قابل مقایسه با سرعت بالایی است که Lumia 900 با اتصال 4G دارد. 4G یا LTE سرعتی بالغ بر 100 مگابیت در ثانیه دارد.
دیگر لازم نیست برای ورق زدن صفحات در وب انتظار بکشید. WAP در مقایسه با اینترنت امروز مانند یک کابوس است. گرافیک زیبا، پخش موسیقی، فیلم و تماس تصویری در اینترنت به یُمن وجود پیشرفت‌های فناوری اکنون میسر است.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :