آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94524
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1394 10:38
تعداد بازدید : 666

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور:

سفر رییس جمهوری به اروپا نخستین گام تحول بزرگ در صنعت IT بود

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور سفر حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به کشورهای اروپایی و برقراری تعامل سازنده با جهان را مهم‎ترین گام برای شروع یک تحول بزرگ درصنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات( فاوا) ایران عنوان کرد.

ایرنا- ناصر علی سعادت افزود: صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات یک صنعت جهانی است و برقراری تعامل سازنده با جهان، زمینه ساز بروز یک تحول بسیار بزرگ در این صنعت در داخل کشور خواهد بود.
وی به عزم جدی شرکت‎های بزرگ مخابراتی جهان و شرکت‎های معتبر فعال در تولید نرم‎افزار و سخت‎افزار به سرمایه‎گذاری و فعالیت مشترک با شرکت‎های ایرانی پس از سفر رییس جمهوری به ایتالیا و فرانسه پرداخت و گفت: ابراز علاقه شرکت‎های فرانسوی به فعالیت مشترک با فعالان فاوای ایران کوچکترین برکت سفر دکتر روحانی است که این صنعت را دگرگون می کند و همه از آن منتفع خواهند شد.
سعادت اجرای برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) را گام ارزشمند دولت تدبیر و امید در ایجاد تحول در اوضاع اقتصادی کشور دانست.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور با انتقاد از کسانی که اجرای برجام و سفر دکتر روحانی به اروپا را بی تاثیر بر بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات دانسته اند، تاکید کرد یکی از مهم‎ترین صنایعی که پس از برجام دچار تحول جدی خواهد شد، همین صنعت است.
وی بازشدن سطح دسترسی تولیدکنندگان نرم افزار داخلی به امکانات شرکت گوگل را تنها نمونه کوچکی از اثر اجرای برجام و سفر اروپایی رییس جمهوری عنوان کرد و افزود: اکنون تولیدکنندگان داخلی می توانند با ورود به این بخش نیازهای خود را به راحتی برطرف کرده و نرم افزارهایی تولید کنند که تا پیش از این امکان آن را نداشتند.
سعادت ابراز امیدواری کرد در دوره پسابرجام دسترسی تولیدکنندگان داخلی نرم افزار و دیگر فعالان عرصه فاوا به فناوری‎های روز دنیا بیش از پیش فراهم شود و این صنعت بیش از پیش در مسیر توسعه و روزآمدی قرار گیرد.
رییس جمهوری ایران در پنجم بهمن ماه جاری در راس هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی کشور در سفری چهار روزه به کشورهای اروپایی ایتالیا و فرانسه سفر کرد. همراهان اقتصادی رییس جمهوری در این سفر مذاکره‎هایی با شرکت‎های صنعتی این دو کشور در عرصه‎های مختلف مانند فناوری اطلاعات وارتباطات، هوانوردی و نفتی انجام دادند.
مقام های بلندپایه ایران و فرانسه در این سفر درباره ورود اپراتور فرانسوی «اورنج» به ایران و سرمایه گذاری در شرکت ارتباطات سیار ایران مذاکره کردند.
اورنج شرکت مخابراتی فرانسوی و چندملیتی است که معروف ترین نام تجاری شرکت ‹فرانس تلکوم› به حساب می‎آید. فرانس تلکوم بزرگ‎ترین شرکت مخابراتی فرانسه و هفتاد و یکمین شرکت بزرگ دنیاست؛ حدود 221 میلیون مشترک در جهان دارد و دفتر مرکزی آن در پاریس مستقر است. 
شرکت ارتباطات زیرساخت ایران با امضای تفاهمنامه با شرکت «اسپارکل» ایتالیا، از افزایش ظرفیت آی.پی (IP) جهانی ایران با هدف ارتقای کیفی خدمات اینترنتی در آینده نزدیک برخوردار خواهد شد. براساس این تفاهم‎نامه همکاری یک مرکز IP Pop در تهران راه اندازی می‎شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :