آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94458
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1394 12:18
تعداد بازدید : 637

صلاحیت بازی

شبنم کهن چی- آغاز ایام دهه فجر امسال نیز مانند هر سال در رسانه های اجتماعی بازتاب داشت. اما از آنجایی که نزدیک به زمان انتخابات مجلس و خبرگان هستیم، هنوز سوژه داغ و مورد توجه کاربران ایرانی، نحوه تایید و عدم تایید صلاحیت ها و واکنش مقامات و مسوولان به این مساله است. هفته گذشته واکنش هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به عدم احراز صلاحیت حسن خمینی، مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت و هشتگ های #هاشمی_رفسنجانی و #شورای_نگهبان را چند ساعتی تبدیل به یکی از فعال ترین هشتگ های کاربران ایرانی کرد. یک جمله از سخنان هاشمی رفسنجانی بیش از دیگر سخنانش مورد توجه کاربران قرار گرفت و بارها منتشر شد که بنا به نظر عده ای صریح ترین انتقاد هاشمی از شورای نگهبان نیز محسوب می شود: «شما صلاحیت خود را از کجا آورده اید؟». البته این فقط کاربران رسانه های مجازی نبودند که نسبت به سخنان هاشمی رفسنجانی در آغاز ایام دهه فجر واکنش نشان دادند، رسانه ها و مسوولان نیز بیکار ننشتند.


 اما نکته مورد توجه دیگر تصویب لایحه کاهش ساعات کاری زنان شاغل بود. بر اساس این لایحه تصویب شد زنان شاغل برای 36 ساعت کار در هفته، حقوقی معادل 44 ساعت دریافت کنند. بسیاری از کاربران با انتشار این خبر علاوه بر اطلاع رسانی نظرات خود را نیز اعلام کردند. شهین دخت ملاوردی، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده @mowlaverdi نظر خود را درباره این لایحه در صفحه توییترش منتشر کرد: «پس از تصویب کليات لايحه کاهش ساعت کاری #زنان شاغل دولتی دارای شرايط خاص پيشنهادهايی مبنی بر عمومی شدن اين قانون به گوش می رسد. کاهش ساعت کار همه زنان شاغل به صلاح زنان شاغل ايرانی نيست و به بیکاری آنان می انجامد.»
 اما آغاز جشنواره فیلم #فجر، امسال نیز مانند هر سال با حواشی و انتقاداتی همراه است که از سوی کاربران و هنرمندان در رسانه های اجتماعی بازتاب پیدا می کند. از جمله این حواشی می توان به مشکل فنی در بخش صدای برخی فیلم ها در زمان اکران اشاره کرد که موجب اعتراض شدید کارگردانان این فیلم ها شده است. از جمله موضوعات دیگری که مورد توجه کاربران قرار گرفت گذر#جمعیت ایران از مرز 79 میلیون نفر بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :