آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94456
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1394 12:16
تعداد بازدید : 607

گزارشی که دو روز آلفابت را باارزش ترین کمپانی جهان کرد

به لطف انتشار گزارش مالی درخشان پایان سال 2015، کمپانی آلفابت توانست برای دو روز لقب باارزش ترین کمپانی جهان را از آن خود کند.

فناوران- کمپانی آلفابت که برای اولین بار گزارشی از عملکرد سه ماهه خود منتشر می کرد به دلیل افزایش 8 درصدی ارزش سهامش توانست برای دو روز از اپل پیشی گرفته و عنوان باارزش ترین کمپانی جهان را از آن خود کند.
شاید بسیاری از کاربران و کارشناسان منتظر بودند با توجه به هزینه هایی که #آلفابت برای اجرای ایده های بلندپروازانه اش می پردازد، با سود پایینی در سال 2015 مواجه شوند. اما گزارش ها نشان می دهد علی رغم اینکه این کمپانی طی سال گذشته میلادی حدود 3.5 میلیارد دلار برای پروژه هایش هزینه کرده است، سود خالصی معادل 23 میلیارد دلار به دست آورده. پیش بینی شده بود طی سه ماه پایان سال 2015 این کمپانی ۲۰.۷۷ میلیارد دلار درآمد کسب کند که گزارش ها نشان دهنده کسب درآمدی بیش از پیش بینی هاست. درآمد این کمپانی در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۴ میلادی بیش از ۱۸ درصد افزایش پیدا کرده است.
جیمیل و یک میلیارد کاربر فعال
در کنار گزارش مالی آلفابت، آمارهایی از سوی #گوگل منتشر شد که مورد توجه بسیاری از رسانه ها و برندها قرار گرفت. ساندرا پیچای، مدیرعامل گوگل خبر داد جیمیل، سرویس ایمیل گوگل یک میلیارد کاربر فعال دارد. وی گفت بیشترین آمار کاربران #جیمیل را کاربران اندروید و تلفن های هوشمند تشکیل داده اند. 
جیمیل در سال ۲۰۱۲ با ۴۲۵ میلیون کاربر عنوان پراستفاده ترین سرویس ایمیل تحت وب را از آن خود کرد. در سال ۲۰۱۴ نیز اعلام شد حدود ۶۰ درصد از شرکت های رده متوسط آمریکا از این سرویس ایمیل استفاده می کنند. 
افزایش 31 درصدی کلیک های پولی گوگل
جالب است بدانید هزینه کلیک در گوگل ۱۳ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۴ میلادی کاهش یافته است. میزان کلیک های پولی نیز ۳۱ درصد افزایش یافته است. سایر درآمد های گوگل نظیر گوگل پلی استور بیش از ۲.۱ میلیارد دلار اعلام شده که در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۴ بیش از ۲۴ درصد افزایش یافته است. از جمله منابع اصلی درآمد گوگل که شامل ارایه سرویس های ابری و سایت های اپل است، به ترتیب ۴.۱۴ و ۱۴.۹ میلیارد دلار رقم خورده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی به ترتیب بیش از ۷ و ۲۰ درصد افزایش یافته است. 
گوگل اعلام کرده که درآمد بخش تبلیغات یوتیوب همچنان رو به افزایش است. همچنین باید درآمد حاصل از جستجو از طریق موبایل در گوگل را نیز به بخش هایی که با افزایش خیره کننده روبرو بوده اند ، اضافه کرد.
بر اساس این گزارش تعداد متخصصانی که در فصل چهارم سال ۲۰۱۵ میلادی در آلفابت مشغول به کار بوده اند، به بیش از ۶۱/۸۱۴ نفر افزایش یافته است. کل هزینه های آلفابت نیز بیش از ۲.۱ میلیارد دلار برآورد شده که در مقایسه با ۳.۵۵ میلیارد دلار فصل چهارم سال ۲۰۱۴ میلادی نشان از کاهش دارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :