آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94452
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1394 12:7
تعداد بازدید : 451

افغانستان از ایران خدمات مخابراتی می خرد

مدیرعامل شرکت اتصالات افغانستان ایران را مسیری امن و مطمئن برای ترانزیت ترافیک مخابراتی دانست و گفت: خدمات مختلف مخابراتی مورد نیاز خود را از ایران خریداری خواهیم کرد.

فناوران- صلاح زرق الراس در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری با شرکت ارتباطات زیر ساخت ایران، افزود: علاوه بر این نگاه که ایران بستری مناسب برای هدایت ترافیک مخابراتی افغانستان به سمت جنوب است، تلاش می شود از شبکه مخابراتی و ارتباطی ایران برای ترانزیت ترافیک خود به سمت آسیای مرکزی و پس از آن به اروپا نیز استفاده شود.
وی به اشتراک های زبانی دو کشور پرداخت و گفت: ابران، افغانستان و تاجیکستان هر سه بستر زبانی مشترک دارند که ما بنا داریم تا برنامه هایی برای مدیریت محتوای فارسی اینترنت نیز داشته و در برنامه های توسعه شبکه ارتباطی اتصالات در افغانستان، نیم نگاهی نیز به اتصال به چین پیگیری خواهد شد.
عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیر ساخت ایران نیز در ادامه این مراسم به مزیت های انتقال دیتا از مسیرهای زمینی، پرداخت و ایران را خدمات دهنده معتبری دانست که مسیرهای زمینی مخابراتی آن، در مقایسه با مسیرهای دریائی جایگزین، از تاخیر کمتر و کیفیت بهتر در انتقال داده ها برخوردار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :