آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94450
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1394 12:5
تعداد بازدید : 581

رگولاتوری: نرخ خدمات ICT به نفع کاربران تنظیم می شود

نظام تنظیم قیمت خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور با هدف صیانت از حقوق مصرف کنندگان و ارایه کنندگان این خدمات، بهبود فضای رقابت و رشد اقتصاد ملی، تدوین می شود.

فناوران- معاونت بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اعلام فراخوان نظرسنجی تخصصی، موضوع تدوین نظام تنظیم قیمت خدمات مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات را در راستای تحقق سیاست های مورد نظر برای تنظیم تعرفه های مناسب این بخش، در دستور کار قرار داد.
این سازمان برای حمایت از حقوق مصرف کنندگان بخش ICT کشور، حصول اطمینان از رقابت سالم و تداوم ارایه خدمات و رشد کیفی آن ها، اقدام به تعریف چندین پروژه مرتبط به هم برای دستیابی به استراتژی واحدی در خصوص تنظیم مقررات در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور کرده است. یکی از این پروژه ها، تدوین مدل عملیاتی برای تعیین تعرفه خدمات بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات است که هدف از انجام آن  پروژه، تعیین استراتژی و خط مشی تنظیم تعرفه خدمات این بخش، تدوین کلیه دستورالعمل ها، آیین نامه ها، مصوبات، فرآیندها و روال های مرتبط با تنظیم تعرفه و دستیابی به مدلی برای تعیین تعرفه خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات براساس تجارب داخلی و بین المللی با توجه به وضعیت رقابت در بازارهای خدمات است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :