آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94445
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1394 11:58
تعداد بازدید : 700

برگزاری نبرد هوش مصنوعی در دانشگاه شریف

12 و 13 اسفند 94، انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف در این دانشگاه میزبان مسابقات بین ‏المللی برنامه نویسی نبرد هوش مصنوعی شریف خواهد بود.

فناوران- ثبت نام این دوره از مسابقات نبرد هوش مصنوعی شریف (Sharif AI Challenge) از روز 12 بهمن ماه در سایت مسابقه به آدرس aichallenge.sharif.edu آغاز شده است و تا روز 19 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
این مسابقات به پشتوانه 7 دوره برگزاری مسابقات «نبرد به زبان جاوا» برگزار می شود ولی بعد از تجربه موفق دوره گذشته این مسابقات که افزودن آزمایشی دو زبان برنامه نویسی دیگر علاوه بر جاوا بود، در این دوره پشتیبانی رسمی از زبان‎های پایتون و سی پلاس پلاس نیز توسط تیم فنی مسابقات اضافه شده است.
با این حساب تقریبا تمام علاقه مندان به کامپیوتر و برنامه نویسی می‎ توانند با دانش برنامه نویسی خود و با زبان موردعلاقه شان در این مسابقه شرکت کنند.
نبرد هوش مصنوعی شریف با هدف سنجش توانایی شرکت کنندگان در زمینه برنامه نویسی و نگاهی به توانایی تیم ها در پیاده سازی و استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی برگزار می شود. شاید در نگاه اول تمرکز اسم مسابقات روی هوش مصنوعی ترسناک باشد، اما همین که اسم الگوریتم های معروف هوش مصنوعی مثل DFS و BFSو A* به گوش تان خورده باشد برای شرکت در این مسابقه از حد کافی هم بیشتر است. درواقع شرکت کنندگان برای شرکت در این مسابقه و رقابت در سطح بین‎المللی، نیازی به داشتن دانش پیشرفته ای در زمینه  هوش مصنوعی ندارند، اما توانایی استفاده و پیاده سازی الگوریتم های هوش مصنوعی، امکان کسب امتیاز بیشتر و احتمال موفقیت تیم را افزایش 
می دهد.
در این مسابقه شرکت کنندگان باید در قالب تیم های سه نفره، برنامه‏ای برای شرکت در بازی طراحی شده توسط تیم فنی مسابقات که دارای قوانین خاصی است پیاده سازی کنند. ویژگی اصلی بازی امکان بازی کردن چند تیم با همدیگر در قالب قوانینی است که به عادلانه بودن و اصطلاحا fair بودن رقابت کمک می کنند.
بر اساس این گزارش در تاریخ  12 و 13 اسفند ماه، انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف در این دانشگاه میزبان مسابقات بین‏المللی برنامه نویسی نبرد هوش مصنوعی شریف خواهد بود. اخبار و اطلاعات تکمیلی مسابقه از طریق وبلاگ مسابقه aichallenge.blog.ir در دسترس است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :