آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94441
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1394 11:53
تعداد بازدید : 772

کمیسیون شبکه نصر تهران ده سالگی‎اش را جشن گرفت

معروفی: استانداردهای نظام‎مهندسی کسب‎و‎کار جدیدی پیش روی مهندسان شبکه‎ می‎گذارد

مراسم دهمین سالگرد آغاز فعالیت کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران برگزار شد.


فناوران- در این مراسم که  عصر روز سه شنبه 13 بهمن ماه جاری با حضور روسای ادوار سازمان نظام صنفی رایانه‎ای، اعضای هیات مدیره و کمیسیون شبکه سازمان و همچنین حضور پرشور نمایندگان رسانه‎های تخصصی حوزه فناوری اطلاعات و اقتصاد برگزار شد، دستاوردهای کمیسیون شبکه همچون تهیه و تدوین استانداردهای ملی شبکه های رایانه‎ای تشریح شد.
در این مراسم ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای ضمن قدردانی از تلاش‎های چند ساله کمیته کارشناسی سازمان برای ترجمه، بومی‎سازی و تدوین استانداردهای حوزه شبکه و کمیسیون شبکه بر لزوم اجرایی شدن و فرهنگ‎سازی بهره‎گیری ازاین استانداردها در صنایع مختلف همچون ساختمان تاکید کرد.
آزاد معروفی، مسوول کمیسیون شبکه سازمان به تشریح عملکرد و فعالیت‎های کمیسیون شبکه طی سال‎های اخیر پرداخت و تدوین استانداردهای ملی شبکه را یکی از مهم‎ترین دستاوردهای این کمیسیون عنوان کرد.
معروفی در مورد تفاهم نامه سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در خصوص تدوین این استانداردها گفت: براساس تفاهم‎نامه میان دو سازمان، درابتدای فعالیت سومین دوره هیات مدیره سازمان، کمیته کارشناسی ترجمه و تدوین این استانداردها با هدایت و نظارت رییس وقت سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران تشکیل شد و خوشبختانه پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، سازمان موفق شد این استانداردها را به تصویب سازمان ملی استاندارد 
برساند.
مسوول کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران، با تاکید بر اینکه تدوین این استانداردها، دستاورد بزرگی برای سازمان  نظام صنفی رایانه‎ای، مهندسان و کارشناسان حوزه شبکه های رایانه‎ای محسوب می شود، گفت: این استانداردها یکی از ارکان نظام مهندسی شبکه محسوب می‎شود و با ابلاغ ضرورت اجرای آن در ساختمان‎های تجاری، اداری و مسکونی می‎تواند کسب و کار جدیدی را پیش روی مهندسان و کارشناسان حوزه شبکه‎های رایانه‎ای ایجاد کند.
آزاده داننده، رییس سومین دوره هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران در این مراسم از به ثمر رسیدن تلاش‎های کمیته کارشناسی سازمان  نظام صنفی رایانه ای تهران برای ترجمه، بومی سازی و تدوین استانداردهای حوزه شبکه ابراز خرسندی کرد و گفت: تدوین این استانداردها، دستاورد بزرگی برای سازمان نظام صنفی رایانه‎ای، مهندسان و کارشناسان حوزه شبکه‎های رایانهای محسوب می‎شود و امیدواریم تاثیر  مثبتی بر رونق کسب و کار فعالان این حوزه  بگذارد.
در این جلسه  بابک رشیدی، مسوول  کمیته کارشناسی ترجمه و تدوین استانداردهای شبکه، به نیاز مبرم مهندسان و مشاوران این حوزه به استانداردهای شبکه‎های رایانه‎ای اشاره کرد و به تشریح فعالیت‎ها و تلاش‎های این کمیته در ادوار مختلف هیات مدیره‎های سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران پرداخت. 
در بخش دیگری از این مراسم سهیل مظلوم، نایب رییسس پیشین سازمان نظام صنفی رایانه ای به آغاز فعالیت‎های سازمان در زمینه تدوین استانداردهای حوزه شبکه اشاره و بر لزوم توسعه حضورمهندسان  فناوری اطلاعات در رشته مهندسی ساختمان هوشمند تاکید کرد. 
در ادامه این مراسم محمودرضا نظری، معاون شبکه و امنیت سازمان فاوای شهرداری تهران و سیامک سعدآبادی رییس مرکز تحقیق و توسعه سازمان فاوای شهرداری تهران به عنوان اعضای کمیته کارشناسی ترجمه و تدوین استانداردهای شبکه  بر ضرورت کاربردی شدن استانداردهای ملی شبکه در کسب و کار مهندسی ساختمان  تاکید کردند.
در انتهای مراسم با اهدای لوح از فعالیت‎های کمیته کارشناسی ترجمه و تدوین استانداردهای شبکه واعضای کمیسیون شبکه تشکر و قدردانی شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :