آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94440
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1394 11:49
تعداد بازدید : 709

ثبات دلار به رشد محدود تقاضا انجامید

فعالان بازار کامپیوتر هنوز از شب عید ناامید نشده اند

ثبات تقریبی نرخ دلار آزاد روی رقم حدودی 3 هزار و 630 تومان و برگزاری جشنواره های فروش ویژه از سوی برخی از شرکت های عرضه کننده کالا و قطعات کامپیوتری، خبر داغ هفته گذشته حوزه کامپیوتر بود.

مریم عسگری
البته این جشنواره ها به صورت شرکتی برگزار شده و از برگزاری جشنواره های بزرگی که هر سال مراکز خرید و فروش کامپیوتر در دو ماه پایانی سال برگزار می کنند خبری نیست.
این اتفاق در کنار ثبات تقریبی نرخ دلار آزاد در هفته گذشته موجب شد میزان مراجعه و خرید از بازار  کمی افزایش یابد.
اما فعالان بازار همچنین از رکود بازار خبر می دهند.
به گفته علی طهوری، یکی از فعالان بازار کامپیوتر، در هفته گذشته ثبات نرخ دلار این امید را دل کسبه به وجود آورد که بازار تا حدودی رونق گیرد، اما حجم خریدها بسیار محدود و مروبط به کالاهای ارزان قیمت است.
وی افزود: هنوز به بازار شب عید امید داریم و پیش بینی می کنیم، اگر نرخ دلار ثابت باشد، بازار تا حدودی رونق بگیرد.
به گفته یکی دیگر از فعالان بازار، بیشتر خریداران در انتظار کاهش نرخ دلار به رقم حدودی 3 هزار تومان و حتی کمتر هستند و همین انتظار به کسادی بازار کالاهای گوناگون و از جمله بازار کامپیوتر منجر شده است. 
وی افزود: پیش بینی ما این است که نرخ دلار تا قبل از سال جدید، به رقم کمتر از 3 هزار و 500 تومان نمی رسد و حتی اگر چنین اتفاقی رخ دهد کسبه نمی توانند قیمت کالاهای کامپیوتری را کاهش دهند. 
با همه این ها فعالان بازار کامپیوتر به رونق بازار تجهیزات دیجیتالی در شب عید دل بسته اند و امیدوارند بخت با آنها یار باشد.کارشناسان نیز در این رابطه می گویند: نرخ دلار تعیین کننده وضعیت بازار کالاهای گوناگون در ایام منتهی به عید است، ولی باز هم این امیدواری وجود دارد که بازار کالاهایی نظیر ساعت و دستبند هوشمند، انواع پاوربانک، هارددیسک و برخی از قطعات کامپیوتری در ماه آینده رونق گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :