آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94295
تاریخ انتشار : 14 بهمن 1394 11:7
تعداد بازدید : 1014

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اصفهان:

سهم IT نسبت به ICT از ارزش افزوده اقتصادی کشور ناچیز است

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای اصفهان در جلسه هم‎اندیشی درخصوص موضوع فرصت‎ها و چالش‎های صنعت ICT که با حضور جمعی از اساتید دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان، برگزار شد، گفت: سازمان نظام صنفی رایانه ای اصفهان

سازمان نظام صنفی رایانه ای اصفهان فناوران- اطرج افزود: این در حالیست که به لحاظ ساختاری و برنامه‎ریزی کلان این شرایط نیاز به تغییر دارد، چراکه عمده ارزش افزوده و مزیت‎های رقابتی از فعالیت‎های فناوری اطلاعات به دست می‎آید.
وی به نقاط قوت، ضعف و چالش‎های صنعت رایانه در استان اصفهان پرداخت و گفت: دانشگاه‎های معتبر، سرمایه انسانی قابل توجه و موقعیت جغرافیایی به عنوان نقاط قوت و مسایل فرهنگی به عنوان نقاط چالش برانگیز صنعت رایانه در اصفهان است.
وی اضافه کرد: یکی از موضوعات مورد تاکید سند توسعه استان، برقراری تناسب میان آموزش‎های نیروی انسانی در دانشگاه‎ها و نیازهای روز بازار کار است که توضیحات مسوولان دانشکده کامپیوتر مبنی بر اصلاح چارت درسی دانشکده در آینده ای نزدیک، نویدبخش تحولات مثبت در این خصوص است.
همچنین در این نشست احمد براآنی، رییس دانشکده کامپیوتر دانشگاه اصفهان، ضمن برشمردن مزایای رتبه‎بندی شرکت‎های ICT در عقد قراردادها، این مساله را به عنوان مقدمه‎ای برای فراهم کردن بستر فعالیت شرکت‎های کوچک مطرح کرد. 
وی با اعلام برگزاری روز کارآفرین در اردیبهشت ماه سال ۹۵ گفت: حضور شرکت‎های فعال در زمینه رایانه در دانشگاه و ارتباط رو در رو با دانشجویان می‎تواند نقطه عطفی در ارتباط صنعت و دانشگاه برای اعتلای اشتغال در صنعت ICT استان اصفهان 
باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :