آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94282
تاریخ انتشار : 14 بهمن 1394 10:51
تعداد بازدید : 902

در جاده‌های شبیه سازی شده

خودرو گوگل هر روز 4/8 میلیون کیلومتر راه می رود

خودروی بدون راننده گوگل در شش سال گذشته درحدود 2/2 میلیون کیلومتر در جاده های واقعی رانده است، اما به تازگی گوگل اعلام کرده که این خودرو به غیر از جاده های واقعی در جاده های شبیه سازی شده نیز می راند.

Gizmodo- گوگل طبق روال هر ماه که گزارش ماهانه از وضعیت رانندگی خودروی بدون راننده اش می دهد، این بار جزییاتی را از شبیه سازهایی ارایه داده است که برای آزمایش تغییرات نرم افزاری از آنها استفاده می کند. این خودرو با کمک حسگرهایش هر کیلومتری که طی کرده، 3/2 میلیون کیلومتر هم در فضای شبیه سازی طی کرده است. در واقع، اطلاعات ارایه شده نشان می دهد که پس از هر بار ارایه نسخه جدید از نرم افزار مورد استفاده، خودروهای هوشمند گوگل به صورت شبیه سازی شده کل مسیر را طی می کنند تا تغییرات ایجاد شده مورد آزمایش قرار گیرند.
گوگل در گزارش خود آورده است: به عنوان مثال، متخصصان گوگل برای بهبود تجربه گردش به چپ در خودروی هوشمندش به گونه ای که سرنشینان احساس راحتی بیشتری داشته باشند، نرم افزار را به گونه ای تغییر داده اند که براساس زاویه جاده ای که خودرو باید از آن بگذرد، گردش به چپ را تنظیم کند و برای آزمایش تاثیر این تغییرات نرم افزاری صورت گرفته، از محیط شبیه سازی شده استفاده شده است. 
گوگل در این گزارش ادعا کره است که این خودروی بدون راننده هر روز 4/8 میلیون کیلومتر را در فضای شبیه سازی شده طی می کند که این امر نیازمند قدرت رایانش بالاست. به گفته گوگل، این شبیه سازها همچنین برای آزمون و خطا و تجربه گرفتن از گذشته نیز مفید است. هر زمان که این خودرو در فضای شبیه سازی شده رانندگی می کند، از تصادفاتی که قبلا داشته جلوگیری می کند. مهندسان گوگل با شبیه سازی شرایط با استفاده از داده های به دست آمده از حسگرهای موجود به رانندگی بصورت هوشمند در شبیه ساز ادامه داده و دلیل ادامه مسیر با وجود خطر را یافته و مشکل موجود را از طریق نرم افزار حل کرده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :