آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94274
تاریخ انتشار : 14 بهمن 1394 10:40
تعداد بازدید : 892

مرکز تخصصی آپای دانشگاه قم افتتاح شد

وعده حمایت وزیر ارتباطات از حوزه علمیه خواهران قم

با حضور وزیر ارتباطات مرکز تخصصی آپای دانشگاه قم و فاز نخست خدمات رایانش ابری مرکز دیتای امین در استان قم افتتاح شد.


فناوران-  در این مرکز بخش های مختلفی چون گروه آگاهی و پشتیبانی بخش فعال هستند. همچنین در سفر استانی محمود واعظی وزیر ارتباطات به استان قم فاز نخست مرکز خدمات رایانش دیتای امین با حضور وی افتتاح شد.
مرکز داده اینترنتی امین، بزرگ ترین مرکز داده علوم اسلامی با تمرکز بر فراهم آوردن زیرساخت ها و سرزمین های امن با دسترس پذیری بالا و قابلیت توسعه با اخذ گواهینامه های امنیتی و تاییدیه سازمان پدافند غیر عامل در تامین حفاظت در برابر حملات الکترومغناطیس، میزبانی مطمئنی را برای سرورهای فیزیکی- مجازی فراهم آورده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه این طرح ها گفت: وزارت ارتباطات حمایت خود را از حوزه علمیه خواهران اعلام می کند.
واعظی افزود: اقدامات نرم افزاری صورت گرفته در این مرکز به صورت بومی است و این امر نشان دهنده این است که از این ظرفیت می توان در تولید انواع و اقسام این برنامه ها استفاده کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کاهش استفاده غیراخلاقی از فضای مجازی را دغدغه بزرگ این وزارت بیان کرد و با بیان اینکه وزارت ارتباطات زیرساخت های ارتباطی را در کشور ایجاد می کند افزود: چنانچه نتیجه زیرساخت های ایجاد شده توسط وزارت ارتباطات صرف فعالیت های تبلیغی در حوزه های علمیه شود مسوولان فعال در این حوزه در انجام اقدامات خود مصمم تر می شوند.
وی گفت: از آنجایی که ایران ام القرای جهان اسلام است باید در زمینه های مختلف از جمله فناوری پیشرفت زیادی داشته باشد و از قدرت های بومی در این زمینه استفاده کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در دنیای امروز باید شاهد ترویج تفکر اسلامی با تکیه بر فضای مجازی و ارتباطات باشیم، افزود: نحوه بهره گیری از فضای مجازی در ایران باید الگویی برای سایر کشورهای دنیا باشد و باید تسلط به آموزه های دینی در استفاده از ابزارهای مدرن را به دیگران نشان دهیم.
وی افزود: با پیشرفت روزافزون در حوزه فناوری، امروزه می توانیم هر چیزی که در حوزه قرآن و احادیث می خواهیم با یک کلیک به دست آوریم.
واعظی بیان کرد: دیتاسنتری که در حوزه علمیه خواهران وجود دارد ظرفیت عظیمی را برای این مرکز به وجود آورده که می تواند الگوی مناسبی در سطح کشور باشد.واعظی افزود: اگر مسلمانان کشورهای دیگر به قم بیایند و فعالیت های نهادهای حوزوی در عرصه ارتباطات را مشاهده کنند، قطعا نسبت به دستاوردهای نظام و نگاه آینده نگر و جامع مدیران این مراکز نسبت به فعالیت های نوین پژوهشی و آموزشی پی می برند.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه وزارتخانه از نظر مالی در حد توان از حوزه علمیه خواهران حمایت خواهد کرد، افزود: باید سازوکاری را برای پیشرفت های ارتباطی حوزه علمیه خواهران ایجاد کنیم و نباید به دنبال کسب سود از این مرکز باشیم.
وی تصریح کرد: وزارت ارتباطات در آینده نیز حمایت های لازم را از حوزه علمیه خواهران در بخش ارتباطات و فناوری خواهد داشت.واعظی در حالی فاز نخست مرکز خدمات رایانش دیتای امین را افتتاح کرد که این مرکز مهرماه امسال توسط علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی افتتاح شده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :