آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94270
تاریخ انتشار : 14 بهمن 1394 10:32
تعداد بازدید : 872

درخواست دبیر سازمان نصر آذربایجان شرقی:

الکامپ تبریز از انحصار شرکت نمایشگاه‎ها خارج شود

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‎ای آذربایجان شرقی در مورد ظرفیت‎های بالای آی‏تی در آذربایجان شرقی گفت: در صورت پایان انحصار طلبی شرکت نمایشگاهی بین المللی تبریز، این کلانشهر می‎تواند میزبان شایسته‎ای برای نمایشگاه الکامپ باشد.

نصر تبریز- سید علی موسوی به تشریح جایگاه این سازمان به عنوان واسط بین دولت و بخش خصوصی پرداخت و گفت: در حال حاظر 29 استان فعال و بالغ بر 10هزار واحد صنفی عضو سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور هستند، از این میزان 250 شرکت، 130 فروشگاه، 150 شخص حقیقی و 41 مشاور عضو واحد آذربایجان شرقی هستند.
موسوی در رابطه با وضعیت کسب و کار رایانه در این استان گفت: فناوری اطلاعات صنف جوانی است و آنقدر که بازارهای دیگر به بلوغ سنی رسیده اند، این صنف هنوز در ابتدای راه است. سرعت این رشد حوزه بسیار سریع و سرسام آور است و در کنار این مساله بازار بسیار رقابتی هم دارد و همه اینها سبب می شود تا این صنعت همیشه در یک بحران و چالش باشد.
وی با بیان اینکه استان ما از نظر فکر افزار قوی به حساب می‎آید، افزود: پایداری شرکت های حوزه  آی‎تی ضعیف است، زیرا شرکت‎ها اکثرا جدیدالتاسیس هستند و پشتوانه مالی خوبی ندارند، در نتیجه با رخ دادن کوچک‎ترین مشکل منابع اصلیشان دچار مشکل شده و با شکست مواجه می‎شود. 
وی با تاکید بر این موضوع که هر استانی که برگزاری نمایشگاه آن برعهده سازمان آن استان بوده پر رونق و باکیفیت برگزار شده گفت: نمونه بارز آن بیست و یکمین نمایشگاه الکامپ در تهران بود که اخیرا توسط سازمان نظام صنفی کشور برگزار شد.
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه آذربایجان با بیان اینکه سال‎های زیادی است در تلاشیم تا تعاملات مناسبی با شرکت برگزار کننده نمایشگاه ها در تبریز داشته باشیم گفت: ولی متاسفانه به دلیل خصوصی بودن شرکت سهامی نمایشگاه تا کنون این امر میسر نشده است.
به گفته وی این یک حقیقت است که بهترین فضا و نماد صنعت فناوری اطلاعات فضای نمایشگاه است و به دلیل اینکه نمایشگاه اجازه همکاری یک ارگان دیگر در برگزاری الکامپ را نمی دهد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :