آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94189
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1394 12:10
تعداد بازدید : 690

رییس کل بانک مرکزی:

بسترسازی ارایه تسهیلات با کارت اعتباری در حال انجام است

رییس کل بانک مرکزی از برنامه این بانک برای بسترسازی ارایه تسهیلات با کارت اعتباری خبر داد و گفت: کارت های اعتباری بستر مناسبی برای ارایه تسهیلات به مصرف‎کنندگان توسط بانک‎هاست.

ایرنا- ولی الله سیف افزود: کارت‏های اعتباری بهترین روش برای تامین مالی حلقه های منجر به تولید است و چرخه اقتصاد را می‎توان با این شیوه جدید توسط نظام بانکی تامین مالی کرد به گونه‎ای که از تامین مالی مستقیم به مصرف کننده ورود کنیم.
وی درباره طرح فروش اقساطی لوازم خانگی که از سوی اتحادیه لوازم خانگی اجرایی شده است نیز گفت: بانک مرکزی از این طرح به دلیل کمک به تحریک تقاضا، استقبال می‏کند.
سیف گفت: در این زمینه دولت سه طرح را از 15 آبان ماه اجرایی کرده که همچنان ادامه دارد.
رئیس کل بانک مرکزی، درباره اجرای طرح تسهیلات خرید خودرو، کالاهای واسطه ای و تسهیلات خرید کالاهای مصرفی با دوام نیز گفت: با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، موجودی انبارها تعیین و 42 هزار میلیارد ریال منابع برای آن در نظر گرفته شد.

 ساماندهی ساختار فعالیت‎های اقتصادی و مالی 
وی درباره اصلاح و ساماندهی فعالیت‎های بانکی و مالی نیز گفت: پیشنهادهایی در قالب قانون بانک مرکزی و بانکداری بدون ربا ارایه شده که البته بخشی از این پیشنهادها بررسی شده و بخشی دیگر در حال رسیدگی است.
سیف ادامه داد: بانک مرکزی با تجربه‎های کسب شده و نظرات کارشناسان، پیش نویسی را در قالب لوایح تدوین کرده که قرار است در دولت و سپس در مجلس شورای اسلامی بررسی شود.
وی افزود: براساس این پیشنهادها، کل ساختار فعالیت‎های اقتصادی و مالی ساماندهی می‎شود؛ البته مجلس شورای اسلامی در این زمینه زحمات زیادی را متقبل و با دقت نظر، ابهامات مورد نظر رفع خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد در فضای پیش آمده و با اجرای مناسب قوانین بانکداری بدون ربا، تنگنای موجود برطرف و شرایط مناسبی برای اقتصاد کشور فراهم می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :