آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94184
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1394 12:3
تعداد بازدید : 823

پیش بینی انعقاد قرارداد 100 میلیون دلاری نمایشگاه ایران در افغانستان

قایم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در آستانه برگزاری دومین نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان گفت: افغانستان بازاری استراتژیک برای ایرانی هاست و افغان ها نیز بهترین بازاریابان محصولات ایرانی هستند.

ایسنا- مجتبی خسروتاج اظهار کرد: به دنبال توسعه روابط با کشورهای دیگر و به ویژه کشورهای همسایه هستیم، برگزاری نمایشگاه اختصاصی در کشورهای دیگر محلی برای گفت وگو و عرضه توانمندی های ایران است، با توجه به اینکه افغان ها ظرفیت های تولیدی ندارند؛ بنابراین اگر خوب عمل کنیم همه محصولات تولیدی ما در این کشور مشتری خواهد داشت. 
نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان در حالی دومین سال برگزاری خود را ۱۱ تا ۱۴ اسفندماه تجربه می کند که به گفته کارشناسان، نمایشگاه سال گذشته که به صورت رسمی از سوی معاون اجرایی رییس جمهوری ایران و معاون دوم رییس جمهور افغانستان افتتاح شد، به انعقاد ۵۰ میلیون دلار قرارداد تجاری بین دو کشور انجامید و پیش بینی ها از نمایشگاه امسال نیز انعقاد 100 میلیون دلار قرارداد تجاری است. 
خسروتاج ادامه داد: افغانستان به زمان زیادی برای افزایش توان تولیدات داخلی و زیرساخت های تولیدی نیاز دارد و هنوز چنین سازماندهی در این کشور دیده نمی شود؛ بنابراین ما می توانیم بسیاری از کالاهای تولیدی خود را به افغانستان صادر کنیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :