آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94172
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1394 11:27
تعداد بازدید : 642

افتتاح اینترنت پرسرعت 62 روستای استان قم

اینترنت پرسرعت 62 روستای استان قم با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.

ایسنا- محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این باره گفت: نگاه کلیدی دولت به مناطق محروم، کاهش شکاف طبقاتی است.
وی با بیان اینکه همه ملت ایران برای دولت و نظام، عزیز هستند، افزود: در صدد هستیم آنچه در حیطه وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در روستاها و مناطق محروم است را به نحو احسن اجرا کنیم.
واعظی اظهار کرد: امروز استان قم جزو معدود استان هایی است که تقریباً تمام روستاهایش دارای ارتباط تلفنی هستند و برنامه دیگر آن است که اینترنت را به روستاها ببریم.وی تصریح کرد: نگاه ما به اینترنت روستایی، نگاه فانتزی نیست وتسهیل زندگی روستاییان با برقراری اینترنت پرسرعت در دستور کار قرار دارد.
واعظی به کاربردهای اینترنت پرسرعت در روستاها پرداخت و گفت: موضوعاتی چون پرونده الکترونیک سلامت، آموزش الکترونیک، ارتباط دانشگاهیان و دانش آموزان با منابع علمی روز می تواند در نهایت به رونق کسب و کار و ارتقاء سطح علمی و فرهنگی روستاییان بینجامد.
وی بر ضرورت ایجاد شغل از طریق ICT و گسترش اینترنت پرسرعت تاکید کرد و ادامه داد: امروز 62 روستای این استان به اینترنت پرسرعت تجهیز شد و انشاء الله در ماه شعبان تمامی روستاهای استان تجهیز می شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :