آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94164
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1394 11:2
تعداد بازدید : 825

با وجود استیلای نوت‌بوک ‌و تبلت بر بازار

قطعات کامپیوتری همچنان مشتری دارد

کاهش تقاضا در بازار قطعات کامپیوتری سالهاست که بر سر زبان ها افتاده و گروهی از فعالان بازار کامپیوتر، آن را نشانه پایان یافتن دوره استفاده از رایانه های رومیزی و به ویژه پی سی می دانند.

مریم عسگری
همچنین بر اساس آمار ارایه شده از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران، حجم واردات و عرضه این کالاها نیز به بازار ایران در حد چشمگیری نسبت به پنج سال گذشته کاهش یافته است و می توان این کاهش حجم واردات را در حد 50 درصد اعلام کرد.
با این حال شرکت های عرضه کننده قطعات کامپیوتری همچنان در این سال ها به فعالیت خود ادامه داده و حتی برنامه هایی برای گسترش حوزه فعالیت خود 
دارند.
بگذریم از اینکه بسیاری از این شرکت ها، به عرضه کالاهایی نظیر تبلت و نوت بوک نیز در کنار قطعات کامپیوتری می پردازند و در حقیقت قطعات کامپیوتری فعالیتی جانبی برای این شرکت ها محسوب 
می شود. 
به گفته این گروه از فعالان شرکتی و فروشگاهی، قطعات کامپیوتری و به ویژه قطعاتی مثل کارت گرافیک و ماردبورد مخاطبان خاص خود را دارد و نمی توان پایانی نزدیک برای بازار این محصولات متصور شد. 
آنها همچنین می گویند: برخی از محصولات نظیر رم نیز مخاطبان بسیاری دارند و کاربران نوت بوک هم هر از چندگاهی برای ارتقای سیستم دست به دامن بازار قطعه فروش ها می شوند.
کارشناسان در این زمینه می گویند: در اینکه بازار کامپیوتر ایران، در شرایطی که قیمت کالاهای کامپیوتری نظیر نوت بوک افزایش چشمگیری یافته، همچنان به بازار قطعه وابسته است، شکی نیست. چرا که بسیاری از افرادی که توان خرید ندارند، ناچارند برای تعمیر نوت بوک خود دست به دامن بازار قطعه فروش ها شوند و همین موضوع بازار قطعات کامپیوتری را سرپا نگه داشته است.
به گفته آنها، به نظر نمی رسد تا زمانی که مشکلات مالی کاربران نوت بوک رفع نشده و همچنین گیمرها و کاربران حرفه ای پی سی حضور دارند، بتوان پایانی نزدیک برای قطعات کامپیوتری متصور شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :