آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94158
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1394 10:44
تعداد بازدید : 1044

نسل جدید مراکز مخابراتی مبتنی برIP است

همزمان با فرارسیدن سی و هفتمین بهار انقلاب، نسل جدید مراکز مخابراتی مبتنی برIP در سه استان به بهره برداری می رسد.

فناوران- چهارشنبه جاری در سه استان 444 پروژه مخابراتی از جمله پروژه های NGN/IMS و سیستم های انتقال DWDM، با مجموع سرمایه گذاری140 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.
با اجرای این  طرح، همگرایی شبکه های موجود PSTN،PSDN  و PLMN محقق شده و امکان ارایه سرویس های ارزش افزوده جدید فراهم خواهد شد. از دیگر برنامه های این مراسم، افتتاح  شبکه یکپارچه ویدئو کنفرانس در سراسر کشور است که با بهره برداری از آن، امکان استفاده از بستر این شبکه برای تمامی سازمان ها و شرکت ها در سراسر کشور فراهم خواهد شد.
10 پروژه NGN/IMS به منظور پوشش کل شبکه تلفن ثابت در سطح استان و 4 پروژه اجرای سیستم انتقال DWDM به منظور توسعه ارتباطات شبکه مخابرات استان و تأمین نیازهای ارتباطی سایر اپراتورها ازجمله مهم ترین پروژه هایی است که در سفر رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران و هیات همراه به تبریز افتتاح می شود.
پروژه های توسعه تلفن ثابت در مراکز کم ظرفیت، توسعه پورت های ADSL در سطح استان، راه اندازی نرم افزار CRM مشترکان ADSL، تأسیس مراکز تماس برای مشترکان ADSL در سطح استان، نصب و راه اندازی MSC Server(3G) و RNC(3G)، نیز آماده افتتاح است.
با بهره برداری از پروژه  NGN/IMSیکی از مهم ترین الزامات تحقق همگرایی ثابت و سیار گذر از سیستم تک محصولی مبتی بر صوت در  تلفن ثابت و ارایه خدمات متنوع و ارز ش افزوده در سه استان یاد شده فراهم می شود.بر اساس این گزارش، تلفن پیش پرداخت، تلفن پیش پرداخت کارتی، ایجاد PBX مجازی، مشاوره تلفنی، رای گیری تلفنی، اختصاص یک سرشماره برای چندین خط  (ثابت یا موبایل) با ارسال زنگ همزمان به همه خطوط و برقراری ارتباط از طریق وب مهم ترین سرویس های ارزش افزوده است که با اجرای  پروژه NGN/IMS در استان های فارس، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی محقق می شود.
همچنین، ایجاد کنفرانس تصویری و صوتی با حداقل 15 عضو، ارایه آهنگ پیشواز، پیشواز چند رسانه ای (صوتی و تصویری)، صندوق صوتی پیام کوتاه، ترابردپذیری شماره مشترکان، نرم افزار اجتماعی در داخل شبکه، شماره گیری از طریق وب از دیگر ویژگی هایی ست که با با بهره برداری از این پروژه قابلیت اجرا بر بستر تلفن ثابت را پیدا می کند.
شبکه ابری ویدئو کنفرانس مخابرات ایران با امکان ارایه همزمان سرویس ویدئوکنفرانس به هزارکار بر و باقیمت های متنوع، در اختیار قرار دادن پنل مدیریت جلسات، ایجاد اتاق های جلسات به تعداد نامحدود، به ساده ترین شیوه ممکن و بدون نیاز به هیچ پشتیبان افتتاح می شود.
استفاده از سرویس ویدئو کنفرانس شرکت مخابرات ایران، افراد را قادر می سازد تا درمکان های دور ونزدیک صوت و تصویر یکدیگر را به صورت زنده دریافت کرده و همانند جلسات حضوری با یکدیگر ارتباط داشته و تبادل نظر کنند. این سرویس می تواند با امکانات افزوده دیگری همانند تبادل اسناد و مدارک اشتراک در تهیه مدارک و ارسال عکس ها نیز همراه باشد.
با استفاده از این سرویس و برقراری جلسات ویدیویی، صرفه جوئی قابل توجهی در وقت و هزینه صورت می گیرد و زمان های تلف شده برای اخذ بلیت، سفر، اقامت و رفع خستگی های ناشی از سفر حذف می شود.
نیاز به کمترین پهنای باند در سمت کاربر (از 128 Kb/s تا 1Mb/s ) برای کیفیت تصاویر مناسب تا HD(720p)، امکان ضبط جلسات باکیفیتHD(720p)، تنوع در انتخاب کیفیت تصاویر جلسات و تعرفه سرویس، امکان ارایه سرویس باکیفیت تصویر 360p, 480p, 720p,1080p، امکان نصب اپلیکیشن بر روی تمامی OS ها از مختصات فنی شبکه ویدئو کنفرانس شرکت مخابرات ایران است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :