آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94090
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1394 11:14
تعداد بازدید : 744

صندوق مکانیزه فروش اخذ مالیات را عادلانه می کند

رییس اتاق اصناف کشور در نشستی خبری در مورد دستاورد سفر خود به همراه رییس جمهور به دو کشور فرانسه و ایتالیا، گفت: با سفر رییس جمهور و بخش خصوصی به ایتالیا و فرانسه، اولین حضور اصناف در اقتصاد بین الملل رقم خورد و توافقاتی در این زمینه منعقد شد.

فناوران- علی فاضلی در عین حال افزود: اصناف بنا دارند در بخش بنگاه های کوچک و زودبازده با کشورهایی از جمله ایتالیا، کره جنوبی و ترکیه تعامل داشته باشد، چرا که به عنوان مثال 99 درصد فعالیت های ایتالیایی ها در بخش بنگاه های کوچک و زودبازده است و 70 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور در این بخش قرار دارد. 
وی همچنین گفت: در این سفر متوجه شدیم که شیرینی و حلاوتی که در اقتصاد دولتی است سبب شده که خیلی ها مایل نباشند آن را به بخش مردمی و خصوصی واگذار کنند. 
فاضلی در بخشی از سخنان خود با بیان این که اصناف به صندوق مکانیزه فروش در قالب طرح باران که مخفف بازار رسمی الکترونیک اصناف ایران است مجهز می شوند و این موضوع از دهه فجر عملیاتی می شود، گفت: اصناف با اجرای این طرح با سیستم های فروش الکترونیک آشنا می شوند، این موضوع یکی از موارد مورد توجه دولت در برنامه ششم توسعه است و باید سالانه دو درصد بازار های مجازی گسترش یابد. 
وی افزود: با اجرای این طرح قانون معطل مانده تجهیز اصناف به صندوق مکانیزه فروش در شرایطی که دولت بر اخذ مالیات عادلانه و متناسب با درآمدهای اصناف تاکید دارد عملیاتی و اجرایی می شود. 
رییس اتاق اصناف کشور در عین حال گفت: با اجرایی شدن این طرح بازرسی های صنوف مکانیزه و بخش قابل توجهی از هزینه های سخت افزاری و بازرسی اصناف کسر می شود و شبکه قاچاق به عنوان بزرگ ترین معضل پیش روی کشور قابل ردیابی و کنترل خواهد بود. رییس اتاق اصناف همچنین با اعلام آماده شدن طرح اصلاح قانون نظام صنفی در اتاق اصناف گفت: این طرح آماده ارایه به مجلس است که احتمالا به مجلس بعدی ارایه خواهد شد. وی افزود: نتوانسته ایم وحدت رویه را در مدیریت اصناف شکل دهیم؛ برای چابک سازی و کوچک سازی اصناف باید بی مهابا حرکت کنیم چرا که متاسفانه برخی از دسته های سیاسی از این مجموعه سواستفاده می کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :