آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 94000
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1394 10:58
تعداد بازدید : 1065

تحقق وعده یک سال پیش سازمان فناوری اطلاعات

مرکز توانمندسازی کسب و کارهای نوپای فاوا امروز گشایش می یابد

وعده یک سال پیش سازمان فناوری اطلاعات بالاخره محقق شد و «مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات و ارتباطات» امروز گشایش می یابد.

فناوران- 13 بهمن سال پیش بود که رضا باقری اصل معاون سازمان فناوری اطلاعات در نشستی خبری اعلام کرد وزارت ارتباطات در پی راه اندازی مرکز توانمندسازی کسب و کارهای نوپای فاوا است. 
به گفته وی یکی از مهم ترین ماموریت های سازمان فناوری اطلاعات، تلاش برای موفقیت نهضت تولید خدمات، نرم افزار و اپ های موبایلی است و این مرکز نیز در راستای همین ماموریت گشایش می یابد. 
وعده آقای معاون یک سال بعد محقق شد تا این مرکز امروز با حضور محمود واعظی گشایش یابد. البته واعظی همراه با رییس جمهور به تازگی از اروپا بازگشته و پیش بینی می شود خبرهای داغی از دستاوردهایش در این سفر داشته باشد.
باقری اصل روزگذشته درباره افتتاح  مرکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب وکارهای نوپا گفت: از ابتدای سال گذشته تا کنون نشست های جامعی  با ذي نفعان و اعضاي زيست بوم كارآفريني در سازمان برگزار شد که بر همین اساس ساختار سازماني و طرح كسب و كار مركز طي پروژه «تدوين ضوابط و معيارهاي ايجاد مركز توانمندسازي و تسهيل گري كسب و كارهاي نوپاي فاوا» براساس اصل عدم مداخله دولت در حوزه تصدی گری و افزایش حمایت های منسجم از بخش خصوصی طراحی شد.
وی ترویج و تسهیل ارزش آفرینی، بررسی و تلاش برای توسعه بازار، تیم سازی، شبکه سازی و هم افزایی، خدمات و مشاوره کسب وکار، خدمات و مشاوره قانونی را از جمله اهداف این مرکز دانست و گفت: با توسعه این مرکز ارتباط مستقیم با بازیگران مختلف بازار و  صنعتگران بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات برقرار می شود.
باقری اصل افزود: این مرکز درگاهی برای تجمیع حمایت های دولت از کسب و کارهای نوپای ICT بوده و در این راستا و براساس اختیارات و مقررات تدوین شده به ویژه آیین نامه توسعه و گسترش کاربردهای فاوا در تلاش برای افزایش همکاری ها و هماهنگی های بین بخش دولتی و غیر دولتی خواهد 
بود.
معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران  گفت: این مرکز به دنبال  پاسخگویی به نیاز اعضای زنجیره ارزش زیست بوم کسب و کارهای نوپای فاوا بوده و تلاش دارد با هم فکری بخش خصوصی برای بهینه سازی راه کارهای ملی چاره جویی کند.
باقری اصل گفت: مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپا در تلاش برای  حفظ تعادل بازار در بخش های مختلف زیست بوم کسب و کارهای نوپا بوده و برای تقویت حلقه های ضعیف تر زیست بوم فعالیت خواهد کرد.
براساس این گزارش وبگاه مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا با نشاني اينترنتي ictstartups.ir به منظور شناسایی و ارتباط با بازیگران صنعت فاوا طراحی شده 
است.
براساس اطلاعات موجود در سایت مرکز، این نهاد می کوشد زنجیره ای شامل صاحبان ایده، متخصصان، مربیان، سرمایه گذاران، سازمان های دارای منابع، شتاب دهنده ها و پارک های رشد و فناوری را شکل داده و به تمام بازیگران این عرصه خدمات 
دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :