آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93999
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1394 10:56
تعداد بازدید : 740

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد:

برنامه دولت برای ایجاد 9 هزار شرکت فاوا

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات گفت: با برنامه ریزی های انجام شده شرکت های حوزه ICT در کشور به ۱۰ هزار مورد افزایش می یابد.

تسنیم- خسرو سلجوقی در همایش نحوه ایجاد کسب و کار دانش بنیان در حوزه ICT در سالن ولایت اردبیل افزود: در حال حاضر هزار شرکت در حوزه ICT در کشور فعالیت می کنند که با برنامه ریزی های انجام شده این آمار در مدت زمان مشخص به 10 هزار مورد افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه فضای کسب و کار و اشتغال در حوزه ICT بسیار بالا است، افزود: باید با برنامه ریزی های انجام شده فضای کسب و کار و اشتغال را در حوزه ICT افزایش دهیم تا با تحقق این امر شاهد پویایی اقتصاد کشور باشیم.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات بیان کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده در سال 2045 نزدیک به 93 درصد اشتغال در حوزه خدمات خواهد بود و 3 درصد در بخش کشاورزی و 4 درصد نیز مربوط به صنعت می شود که نیاز است در حوزه خدمات در کشور برنامه راهبردی و منسجم اتخاذ شود.
سلجوقی با بیان اینکه باید کاربرد فناوری در بخش کشاورزی و صنعت وارد شود، تصریح کرد: با ایجاد کابرد فناوری در بخش کشاورزی و صنعت می توانیم در این بخش ها به توسعه همه جانبه ای دست یابیم و سهم خود را از اقتصاد دنیا افزایش دهیم.
وی یکی دیگر از راهکارهای توسعه کشور را راه اندازی دولت الکترونیکی برشمرد و افزود: باید برای ترویج فرهنگ الکترونیکی و اشتغال زایی در این مورد برنامه ریزی منسجم و کاربردی انجام شود.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات گفت: متاسفانه کشورمان با اقتصاد نوآوری فاصله بسیاری دارد و نیاز است برای تحول در بخش اقتصادی کشور اقتصاد نوآوری را مبنای کار خود قرار دهیم تا بتوانیم در این راستا به موفقیت های اساسی دست یابیم.
براساس این گزارش سلجوقی مدت زمان افزایش 10 برابری شرکت های ICT را اعلام نکرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :