آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93998
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1394 10:54
تعداد بازدید : 854

رییس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی

صنف موبایل امسال از اتحادیه لوازم صوتی و تصویری جدا می شود

مدت هاست زمزمه مستقل شدن صنف موبایل و جدا شدن از اتحادیه لوازم صوتی و تصویری و دستگاه های مخابراتی شنیده می شود اما تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است. با این حال روز گذشته رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی اعلام کرد که تصمیم گیری درباره اتحادیه صوت و تصویر در کمیسیون نظارت به بعد از انتخابات موکول شده اما احتمالا پیش از پایان سال 94 بخش موبایل از اتحادیه صوت و تصویر جدا شده و به اتحادیه مخابرات ملحق می شود.

 فناوران- به گفته غلامحسین کریمی، بسیاری از مشکلات فعلی بازار موبایل در نتیجه نبود اتحادیه مستقل موبایل ایجاد می شود که در حال حاضر بخش فروش در اتحادیه صوت و تصویر و بخش تعمیر و گارانتی در اتحادیه دستگاه های مخابراتی است.
رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی به خبرگزاری فارس گفت: جدا شدن بخش موبایل از اتحادیه صوت و تصویر و الحاق آن به اتحادیه دستگاه های مخابراتی و همچنین الحاق بخش صوت و تصویر به اتحادیه لوازم خانگی به جمع بندی رسیده اما این موضوع باید در کمیسیون نظارت بر اصناف نهایی شود.
به گفته وی، تصمیم گیری درباره اتحادیه صوت و تصویر در کمیسیون نظارت به بعد از انتخابات موکول شده است.
کریمی تصریح کرد: اما احتمال اینکه بخش موبایل از اتحادیه صوت و تصویر منفک و به اتحادیه دستگاه های مخابراتی ملحق شود، پیش از پایان سال 94 وجود دارد و درباره بخش صوت و تصویر و الحاق آن به اتحادیه لوازم خانگی احتمالا در سال 95 تصمیم گیری می شود.
اگرچه انتظار می رفت صنف موبایل مانند تمام صنوف، اتحادیه ای مستقل داشته باشد، اما قرار گرفتن در زیر مجموعه اتحادیه مخابرات باز هم می تواند نوید تازه ای برای بهبود وضعیت بازار موبایل کشور باشد.
 با این حال اگر صنف موبایل هم اتحادیه مستقلی داشته باشد، احتمال این که بسیاری از مشکلات موجود در بازار از جمله بیمه، مالیات، کلاهبرداری و غیره رفع شده و فروشندگان بازار به حقوق خود دست پیدا کنند، افزایش 
می یابد.
در این بین همچنین اگر اتحادیه مستقلی برای صنف موبایل وجود داشته باشد، این بازار کمتر دستخوش اتفاقاتی می شود که در طول سال های اخیر از جمله بالا و پایین شدن تعرفه که باعث فراگیر شدن قاچاق در بازار موبایل شده است. 
از سوی دیگر با برداشته شدن تحریم ها و ورود شرکت های بین المللی به بازار کشور، شاید بیش از همیشه نیاز به تشکیل اتحادیه مستقل در صنف موبایل را تشدید می کند چرا که هر شرکتی احتمالا با طرح خاص برای ورود به بازار ایران برنامه ریزی می کند و احتمالا یا به شکل مستقل یا همکاری با شرکت های دیگر وارد بازار خواهند شد که در این میان وجود اتحادیه مستقل برای صنف موبایل بسیار لازم و ضروری است تا رقابت در بازار شکل منسجم تری به خود بگیرد و صنفی وجود داشته باشد تا درباره وضعیت و ساماندهی بازار تصمیم گیری کند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :