آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93936
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1394 13:39
تعداد بازدید : 782

سلاح مخفی مایکروسافت برای رشد خدمات ابری

مایکروسافت از از رشد بیش از انتظار درآمد خود در سه ماهه چهارم سال 2015 خبر داده است و بخشی از این موفقیت را ناشی از استقبال از خدمات ابری می داند.


خبرگزاری فارس- ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت در این مورد گفته است: صاحبان مشاغل در همه جا از پلاتفورم دیجیتال مایکروسافت برای انجام فعالیت های کلان شغلی استفاده می کنند و همین امر عامل موفقیت ماست. اما نادلا به نقش یکی از محصولات قدیمی خود که موجب موفقیت این شرکت شده یعنی Microsoft Exchange Server اشاره ای نکرد. بسیاری از شرکت های بزرگ جهان از این خدمات به عنوان سرویس پست الکترونیکی محبوب خود استفاده می کنند. آنان وقتی انتقال اطلاعات خود به فضای ابری را آغاز می کنند معمولا از شبکه ای از رایانه های سرور تحت مدیریت یک شرکت خارجی استفاده می کنند و اولین گام در این زمینه انتقال خدمات ایمیل است.
با توجه به استفاده طولانی مدت بسیاری از شرکت ها از Microsoft Exchange  و Outlook برای تبادل ایمیل آنها ترجیح می دهند دیگر نیازهای خود در حوزه کلود را هم از طریق مایکروسافت تامین کنند و همین امر به رشد درآمدهای حاصل از خدمات مایکروسافت انجامیده است. از جمله این خدمات می توان به سرویس های کلود Office 365 مایکروسافت به جای برنامه آفیس اشاره کرد .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :