آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93928
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1394 12:53
تعداد بازدید : 686

ایجاد پورتال ملی معرفی محصولات دانش بنیان صادراتی

مدیر کریدور خدمات صادرات محصولات دانش بنیان معاونت علمی گفت: کریدور صادرات علاوه بر توانمندسازی شرکت های دانش بنیان، بدنبال معرفی و بازاریابی محصولات تحت حمایت خود به بازارهای جهانی است.

مهر- حسن قاسمی درباره راهکارهای توسعه ورود شرکت های دانش بنیان و محصولات ایرانی به بازارهای بین المللی گفت: کریدور خدمات صادرات محصولات دانش بنیان در تلاش است تا شرکت ها را برای ورود به بازارهای بین المللی توانمند کند. همچنین این کریدور سعی دارد برای ورود محصولات به بازارهای هدف، ویژگی ها و الزامات مورد نظر را داشته باشند که در این خصوص بسته جامعی از خدمات توانمندسازی را برای رسیدن به سطح بین المللی در اختیار شرکت ها قرار می دهد.
قاسمی افزود: بعد از رسیدن شرکت ها به سطح بین المللی، بحث بازاریابی بین المللی برای آنها مطرح می شود و اگر شرکت ها قبل از رسیدن به بلوغ کافی و حداقل های لازم برای بین المللی شدن شرکت در بازارهای هدف حاضر شوند، به علت عدم آمادگی صادراتی، به نتیجه مطلوب نمی رسند و با شکست مواجه می شوند.
مدیر کریدور خدمات صادرات محصولات دانش بنیان معاونت علمی با بیان اینکه برای بازاریابی بین المللی روش های مختلفی در کریدور دنبال می شود، گفت: بحث نخست حضور شرکت های قوی و توانمند در نمایشگاه های تخصصی حوزه های مرتبط است و مساله دیگر ترغیب شرکت ها به استفاده از زیرساخت های موجود تجارت الکترونیکی است.
وی با بیان اینکه همچنین پیگیر مباحثی در حوزه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیکی، به دلیل نبود زیرساخت های ملی معرفی محصولات در بازارهای بین المللی هستیم، گفت: بنا داریم تا از این طریق شرکت ها با مراجعه به سایت های B2B بین المللی برای ارایه محصول خود اقدام کنند. به همین منظور و بر مبنای دستورالعمل های ابلاغی از سوی معاونت علمی و فناوری، ۷۰درصد هزینه های ثبت اطلاعات شرکت های دانش بنیان و محصولات آنها در سایت های B2B موجود و مطرح دنیا از طریق کریدور حمایت می شود.
قاسمی اظهار کرد: البته در برنامه جامع توسعه زیرساخت های صادرات محصولات دانش بنیان که توسط معاونت علمی و با همکاری کریدور در حال پیگیری است، ایجاد یک پورتال ملی معرفی محصولات صادراتی به چندین زبان در دستور کار قرار دارد که فرآیندهای جمع آوری داده ها و اطلاعات لازم در این خصوص درحال پیگیری است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :