آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93922
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1394 12:47
تعداد بازدید : 1019

درهای گشاده اروپا و درهای بسته کاشان

شبنم کهن چی- آغاز سفرهای اروپایی رییس جمهور سرخط موضوعات مورد بحث کاربران رسانه های اجتماعی طی هفته گذشته بود. حضور حسن روحانی در کنار پاپ در واتیکان، بیشترین بازتاب را در شبکه های اجتماعی داشت. کاربران با انتشار اخبار و عکس های روحانی در کنار پاپ یادی از آخرین حضور مسوولان بلند پایه ایرانی در کنار وی کردند، حضوری که به 16 سال پیش بازمی گردد.


خبر دیگری که مورد توجه جامعه مجازی ایرانی قرار گرفت، تسهیل صدور ویزا بین ایران و روسیه و امکان لغو دریافت ویزا برای توریست های ایرانی و روسی بود. این خبر آنها را نسبت به تسهیل سفر به سایر کشورها نیز امیدوار کرده است.
اخبار مربوط به رد صلاحیت ها طی هفته گذشته همچنان موضوع صحبت روز در شبکه های اجتماعی بود به خصوص هنگامی که لیست رد صلاحیت شده های خبرگان منتشر و نام حسن خمینی هم به صورت رسمی در بین آنها دیده شد. نه تنها جوانان فعال در شبکه های اجتماعی بلکه بسیاری از مسوولان و حتی روحانیونی که در رسانه های اجتماعی فعال هستند نیز به رد صلاحیت حسن خمینی واکنش نشان دادند. فرزند حسن خمینی نیز با انتشار عکس پدرش در اینستاگرام نوشت: «شوراى نگهبان “نتوانسته” صلاحیت علمى پدرم را احراز کند. این یعنی خواسته اما نتوانسته یا توانایی فقهی چنین کاری نداشته؟». وی به نقل از پدرش شعری منتشر کرد که روز بعد آلن ایر، سخنگوی فارسی زبان وزارت امور خارجه آمریکا، همان شعر را توییت کرد: سر ارادت ما و آستان حضرت دوست، که هر چه بر سر ما می رود ارادت
 اوست.
اما دنیای هنرمندان نیز طی هفته گذشته روزهای پر جنب و جوشی در رسانه های اجتماعی داشت. با واکنشی که امام جمعه کاشان نسبت به حضور فاطمه معتمدآریا در این شهر نشان داد، بسیاری از هنرمندان، روزنامه نگاران و هنردوستان با انتشار عکس این هنرمند، حمایت شان را از وی اعلام کردند. امام جمعه کاشان هفته گذشته برگزاری نشست نقد «فیلم یحیی سکوت نکرد» با حضور معتمدآریا در کاشان را مجلس لهو و لعب خواند و جمعه (دیروز) را روز عزای عمومی اعلام کرد. گزارش هایی که در رسانه ها منتشر شده نشان می دهد که تعدادی از افراد اقدام به برهم زدن این نشست و تهدید معتمدآریا کردند که با دخالت نیروی انتظامی مواجه شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :