آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93905
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1394 11:41
تعداد بازدید : 710

بازگشت رونق نسبی به بازار تلویزیون

اگر چه این روزها اخبار خوشی از بازار کالاهای کامپیوتری و دیجیتال به گوش نمی رسد، اما در بازار تلویزیون های دیجیتال اوضاع متفاوت است و شاهد رشد تقاضا نسبت به ماه های قبل هستیم. فناوران- فعالان بازار لوازم صوتی و تصویری با اعلام این خبر که تقاضا نسبت به ماه های قبل بهتر شده است، می گویند: اگر چه از لحاظ تقاضا نسبت به ماه های قبل وضعیت بهتر شده است، اما این موضوع به معنای رونق بازار نیست و سال گذشته در چنین ایامی وضعیت بازار بهتر بود.

برخی از فعالان بازار هم با بیان اینکه از 22 بهمن جشنواره های فروش ویژه نوروزی آغاز می شود می گویند: امیدواریم با برگزاری این جشنواره ها وضعیت بازار بهتر از حالا شود. البته برخی از عرضه کنندگان لوازم صوتی وتصویری از ابتدای فصل زمستان اقدام به برگزاری جشنواره فروش زمستانه کردند، اما گویا برگزاری این جشنواره ها تا کنون موفقیتی در بر نداشته و به همین دلیل است که در حال حاضر بیشتر فعالان بازار به برگزاری جشنواره های نوروزی در ماه پایانی سال دل بسته اند.
محمد سالاری یکی از فعالان بازار کامپیوتر می گوید: با توجه به سابقه برگزاری جشنواره فروش نوروزی، بسیاری از خریداران در انتظار ارایه تخفیف های بیشتر و جوایز بهتر هستند.
وی افزود: با توجه به شرایط بازار و همچنین سلیقه خریداران، برای بازار شب عید، موجودی تلویزیون های 47 تا 55 اینچ را افزایش داده ایم، چرا که تلویزیون هایی با این سایز بیشترین مخاطب را دارند و سایزهای کوچک تر بیشتر از سمت بازار شهرستان ها مورد استقبال قرار می گیرند. محمد فراز از فعالان بازار می گوید: در میان تجهیزات جانبی تلویزیون، دستگاه های گیرنده دیجیتال همچنان از پرفروش ترین ها هستند و به نظر می رسد که مصرف کنندگان همچنان به این کالای کوچک و ارزان قیمت وفادارند.
به گفته وی، این درحالی است که پیش بینی می شد با عرضه تلویزیون های جدید که به گیرنده های دیجتال داخلی مجهز هستند، بازار دستگاه های گیرنده دیجیتال راکد شود. 
کارشناسان می گویند: بازار تلویزیون همیشه سری جدا از بازار دیگر کالاهای دیجیتال دارد و به نظر می رسد که شب عید امسال شاهد رونق بازار این کالا باشیم. 


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :