آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93904
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1394 11:41
تعداد بازدید : 944

قدردانی وزیر ارشاد از اپراتور سوم

رایتل باز هم حامی جشنواره فجر شد

 تفاهم نامه همکاری های مشترک میان رایتل و سازمان سینمایی کشور با حضور وزرای تعاون،کار و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی به امضا رسید.

فناوران- دراین مراسم که با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، سید مجید صدری مدیرعامل رایتل، نوید آقایی ناظر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی، محمد حیدری دبیر جشنواره ، مصطفی ابطحی رئیس مؤسسه رسانه های تصویری و تنی چند از اعضای هیات مدیره شرکت رایتل برگزار شد، مدیرعامل رایتل ضمن خوشامدگویی به حضار، از حضور رایتل برای دومین سال متوالی در جشنواره فیلم فجر ابراز رضایت کرد و گفت: رایتل سال گذشته با اجازه دو وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این حوزه ورود پیدا کرد و در سال جاری نیز تلاش داریم با برنامه و محتوای غنی تری در این بخش فعالیت کنیم.
 سید مجید صدری در ادامه به ارایه توضیحاتی در خصوص عملکرد رایتل از ابتدای فعالیت تاکنون پرداخته و عنوان کرد: رایتل عملا فعالیت جدی خود را در دولت تدبیر و امید آغاز کرد و شاهد رشد اساسی خود بود.
به گفته وی در شهریور سال 92 تنها 120 شهر کشور تحت پوشش خدمات رایتل بود که این رقم در حال حاضر به 452 شهر رسیده است و رایتل با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه راه اندازی رومینگ توانسته است این مسیر را طی کرده واکنون به مرحله ای رسیده که امکان استفاده از خدمات رایتل در تمامی کشور مهیا است.
 مدیرعامل رایتل در بخش دیگری از صحبت های خود متذکر شد: در سال 92 تعداد سایتهای اپراتور سوم 926 سایت بود که این تعداد اکنون به رقم 3 هزار و 550 سایت رسیده است و امیدواریم تا پایان سال 95 رایتل 7 هزار و 500 سایت داشته باشد.
 وی عنوان کرد: حدود 80 درصد مشترکان رایتل مشترکان دیتا هستند به همین دلیل همواره سعی کردهایم در فضاهایی که محتوای غنی دارد حضور پیدا کنیم و جشنواره فیلم فجر از اینگونه
 بسترهاست.
 صدری در پایان اظهار امیدواری کرد: محتوای خوبی بر بستر رایتل که یک بستر کاملا داخلی است در اختیار مردم قرار گیرد تا مشترکان با پرداخت حداقل هزینه از محتوایی مناسب بهره مند شوند.
 هم افزایی سازمان سینمایی و رایتل
پس از صحبت های مدیرعامل رایتل، نوید آقایی ناظر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر نیز گفت: از روند فعالیت ها به شکل مستمر به وزرا گزارش هایی ارسال می شد و با گذشت بیش از یک سال از آغاز همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه مسروریم که یکی از نشانه های برکات توجه به اقتصاد مقاومتی متبلور شده است.
به گفته وی نظارت مستمر بر فعالیت های مشترک دو دستگاه باعث کاهش بسیاری از هزینه های غیر ضروری شد که در نتیجه امسال نیز چنین همکاری شکل گرفت.
وی با تقدیر از توجه ویژه هر دو وزیر به استمرار این همکاری مشترک گفت: امیدواریم برنامه ریزی های سازمان سینمایی و رایتل برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد فرهنگی در سال جاری به الگویی برای همکاری سایر دستگاه ها تبدیل شود. 
آقایی همچنین گفت: با همکاری رایتل و سازمان سینمایی یکی از پایه های راه اندازی شبکه ویدئو درخواستی VOD شکل گرفته است و امیدواریم با استمرار چنین حرکاتی مردم نیز شاهد دریافت خدمات بهتری از هر دو نهاد باشند.  
ابراز علاقمندی شرکت های اروپایی برای فعالیت در ایران
 دکتر علی ربیعی وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم به سه وظیفه فرهنگی – اقتصادی که سازمان تامین اجتماعی برای خود قایل است اشاره کرد و گفت: بنا داریم هرساله به عنوان سنت، همراهی در جشنواره فیلم فجر را در سازمان تامین اجتماعی دنبال کنیم. درا ین میان، تدبیر همکاران ما در رایتل برای حمایت از جشنواره سال گذشته بدین قرار بود که با همکاری شرکت های خارجی کار پیش رود، امسال حتی کشورهای اروپایی هم برای همکاریهای اقتصادی دراین بخش اظهار علاقمندی کردند اما ما هنوز دراین خصوص  تصمیمگیری نکردهایم و بر این باوریم که شرکت در جشنواره فجر حتی اگر سود اقتصادی هم نداشته باشد آن را دنبال خواهیم 
کرد.
 ربیعی در پایان با تاکید بر تاثیر فضای مجازی در بخش های مختلف فرهنگی متذکر شد: فضای مجازی اکنون به عنوان ابررسانه کارمیکند و ما طی دو سال اخیر سعی کرده ایم پیوندی بین فضای مجازی و سینما ایجاد کرده و از این فرآیند برای اطلاع رسانی در حوزه سینما  بهره مند شویم.
 قدردانی از حضور رایتل در جشنواره
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم به ارائه توضیحاتی در خصوص سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم فجر پرداخته و با اشاره به همکاری های اپراتور سوم ارتباطی در دوره های اخیر این جشنواره متذکر شد: سینما در داخل کشور به غیر از کارکرد سرگرمی، از جنبههای آموزشی و فرهنگسازی نیز بهره میبرد و عموم جامعه از مردم عادی گرفته تا سران سهقوه علاقمندند برای حضور در جشنواره فیلم فجر بلیط دریافت کنند.
 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با بیان اینکه تحولات زیادی در حوزه فیلم در این دولت اتفاق افتاده است ، به راه اندازی سیستم VOD یا ویدوی درخواستی اشاره کرد و گفت: در این دولت با همکاری و همفکری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این سیستم در آینده ای نزدیک راه اندازی خواهد شد تا امکان دسترسی وسیع به فیلم های مورد علاقه مردم فراهم شود، بیش از سه هزار فیلم داستانی در تاریخ سینمای ایران ساخته شده است که می تواند روی شبکه VOD قرار بگیرد و مخاطبان با قیمتی نازل به آن دسترسی یابند.
جنتی با بیان اینکه رویکردهای مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی نیز در این کار تحقق پیدا می کند و به مباحث عدالت محوری ، دانش محور بودن ، درون زا بودن و برون گرا بودن و مردمی بودن طرح راه اندازی VOD اشاره کرد و گفت: راه اندازی این سیستم کاری دانش محور است که تولیدات فرهنگی ما را به جهان صادر می کند و عموم مردم نیز می توانند از آن استفاده کنند.
وزیر ارشاد در بخش دیگری از صحبت های خود به حضور رایتل در جشنواره سال گذشته اشاره کرد و افزود: رایتل سال گذشته دیدن برنامه های جشنواره را برای افرادی که ممکن بود در آن لحظه به تلویزیون دسترسی نداشته باشند فراهم کرد که این کار اقدام شایسته ای بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :