آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93776
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1394 13:16
تعداد بازدید : 1250

ماراتون برنامه نویسی موبایل برگزار شد

نشست خبری رویداد هاکارستان با حضور خبرنگاران، نمایندگان انارستان (جامعه تعلیم و تربیت)، تیم اجرایی و برخی از فعالان آموزش کشور، با هدف اطلاع رسانی درباره آخرین تغییرات و تشریح چگونگی برگزاری رویداد اول، در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

فناوران- هاکارستان (هکتون انارستان) یک ماراتن برنامه نویسی موبایلی در حوزه تعلیم و تربیت است که با همت و حمایت انارستان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تأمین نیازهای نرم افزاری حوزه آموزش برگزار می‎شود. هاکارستان، رویدادی است که در گستره کشوری برگزار می شود و فرصت مغتنمی برای آشنایی جامعه تعلیم و تربیت با ظرفیت ها و مهارت های برنامه نویسان حرفه ای کشور است.
رقابت در رویداد هاکارستان مبتنی بر تیم های سه تا پنج نفر تعریف شده است و ۲۸ تیم برای حضور در این رویداد اعلام آمادگی کردند که کمیته علمی و تیم اجرایی هاکارستان، 21 تیم را از استان های تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، کرمان، اصفهان، سمنان و همدان برای حضور در رقابتی جذاب و نفس گیر دعوت کردند که از روز چهارشنبه 7 بهمن در مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز و عصر جمعه ۹ بهمن 1394 به پایان می رسد.
در مراسم پایانی رویداد هاکارستان، تیم های شرکت کننده، اپلیکیشن های تولیدی شان را برابر کمیته داوران ارایه می کنند و داوران، رأی شان را مبتنی بر شاخص هایی که پیش تر در سایت هاکارستان (hackarestan.com) اعلام شده است، بررسی و اعلام می کنند. 
بر اساس این گزارش انارستان، هدایایی به ارزش های 20 میلیون، 10 میلیون و پنج میلیون تومان را به تیم های اول تا سوم تقدیم خواهد کرد.هاکارستان مشتمل بر ۱۲ رویداد است که در ۱۲ منطقه کشور برگزار خواهد شد و فرصتی را برای تیم های محلی برنامه نویسی موبایل برای تولید نرم افزارهای آموزش محور مهیا خواهد کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :