آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93759
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1394 12:0
تعداد بازدید : 1100

اجرای کاداستر تا پایان برنامه ششم

اجرای طرح کاداستر طی پنج سال با برآورد اعتبار 8 هزار میلیارد ریال در کشور انجام خواهد شد.

فارس - مدیرکل دفتر مهندسی و حدنگاری اراضی کشاورزی سازمان امور اراضی کشور گفت: طرح کاداستر در کشور طی پنج سال (برنامه ششم) در سطح 18 میلیون هکتار از اراضی زراعی و باغی کشور اجرا خواهد شد. صفدر نیازی شهرکی افزود: برای اجرای این طرح حدود 8 هزار میلیارد ریال منابع اعتبار ملی پیش بینی شده و برای سال 94-93 نیز به میزان 5 میلیارد ریال اعتبار برای استان سمنان مصوب شده است.
نیازی شهرکی تثبیت مالکیت اراضی، ایجاد اعتماد در نقل و انتقالات، مدیریت و استفاده بهینه از زمین و کاهش مناقشات مربوط به زمین، پاسخ گویی الکترونیکی به مراجع قضایی و غیره، ضبط و ثبت خلاصه معاملات به صورت الکترونیکی، صدور کلیه اسناد مالکیت، جلوگیری از بروز اشتباهات و پیشگیری از تعارض ملکی و دستیابی سریع به اطلاعات را از مزایای این طرح بیان کرد.
وی تسریع در عملیات ثبتی و نقل و انتقالات، تسریع در انجام کار ارباب رجوع، سرعت و سهولت دسترسی به اطلاعات ملک، مستندسازی اطلاعات اراضی، ساماندهی اراضی، ایجاد بستر مناسب برای ارائه خدمات به بهره برداران بخش کشاورزی، شناسنامه دار کردن اراضی و صدور سند اراضی کشاورزی را از دیگر مزایای این طرح عنوان کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :