آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93747
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1394 11:28
تعداد بازدید : 1235

پلیس:برای خرید شارژ به سایت اپراتورها مراجعه کنید!

روش های «شگفت انگیز» کلاهبرداری

سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا در مورد دام فیشرها برای به دام انداختن کاربران شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام، اینستاگرام و غیره با ترفندهایی مثل شارژ شگفت انگیز یا ارزان خبر داد.

فناوران - سرهنگ علیرضا آذردرخش سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا با بیان اینکه این روزها شاهد افزایش بارگذاری لینک های سایت های تقلبی فروش شارژ تلفن همراه در شبکه های اجتماعی هستیم، به پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: این مجرمان با ترفندهای ساده مثل شارژ شگفت انگیز یا ارزان به راحتی کاربران را برای ورود به این لینک های تشویق می کنند.  
وی افزود: در پی باز کردن این گونه لینک ها، کاربران با صفحاتی روبرو می شوند که ادعا دارند شارژهای شگفت انگیز و ارزان تلفن همراه می فروشند و کاربر مثلا با خرید مبلغ مشخصی می تواند به صورت نامحدود یک هفته یا یا ماه با تلفن همراه خود صحبت کرده و پیامک ارسال کنند.
سرهنگ آذردرخش ادامه داد: بیشتر این لینک ها کاربران را به صفحات فیشینگ ارجاع می دهد و کاربران در هنگام خرید به راحتی اطلاعات بانکی خود را در اختیار فیشرها می گذارند.
وی با توصیه به کاربران برای خرید شارژ تلفن همراه گفت: کاربران برای خرید شارژ تلفن همراه از هر کدام از اپراتورهای تلفن همراه به سایت همان اپراتور یا بانکی که در آن حساب دارند مراجعه کنند چرا که در سایت اپراتورها انواع شارژها از نظر قیمت و کیفیتی موجود است و کاربر به راحتی می تواند شارژ مورد نظر خود را خریداری کند.
سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا تاکید کرد: البته برای ورود به سایت اپراتورهای تلفن همراه های موجود بهتر است به جای جستجو در موتورهای جستجو مثل yahoo و google کاربر شخصا آدرس سایت را در منوبار وارد کند؛ بنابراین حفظ آدرس سایت ها برای نیفتادن در تله فیشرها امری ضروری و واجب است.
این مقام مسئول در ادامه گفت: متاسفانه هنوز کاربران به راحتی فریب تبلیغات دروغین فیشرها مثل شارژ شگفت انگیز در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را خورده و با آنها همراه می شوند.
سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از دستیابی به اطلاعات بانکی ما تغییر رمز کارت های بانکی به صورت دوره ای دانست و افزود: حتی هنگامی که برای خرید در فضای مجازی اقدام می کنند و احتمال می دهند که در دام فیشرها افتاده اند به سرعت رمز عبور اول و دوم کارت بانکی خود را تغییر دهند.
سرهنگ آذردرخش همچنین در خصوص راه های به دام نیفتادن در صفحات فیشینگ بانکی گفت: یک راه تشخیص سایت های فیشینگ در قسمت URL سایت کاملا واضح است و کاربران باید حتما دقت کنند که در کنار آدرس سایت، عبارت https ذکر شده باشد.وی ادامه داد: وجود علامت قفل مانند، در کنار صفحات آدرس اینترنتی ضرورت دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :