آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93471
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1394 11:31
تعداد بازدید : 674

«زنبور فضایی» ناسا همکار می طلبد

زنبور فضایی نام روبات مکعبی و بدون دست ناساست که برای ساخت و رفع ایرادهای آن نیازمند یاری همه افرادی است که نبوغی در این زمینه دارند و هر کس می تواند با مراجعه به سایت ناسا ثبت نام کند.

آنا- سازمان فضانوردی آمریکا اعلام کرد هرکس فکر می کند می تواند روبات و بازوی بهتری بسازد، به ناسا بیاید. این نخستین بار نیست که این سازمان برای دریافت ایده های تازه به آرای عمومی مراجعه کرده است. 
برگزاری توفان های فکری در ناسا شهرت و رواج زیادی دارد. پروژه های «روبونوت»2 و «ساخت نرم افزار برای ساعت فضانوردی» دو نمونه اخیری هستند که ناسا با کمک افراد عادی انجام داد و اکنون برای تکمیل پروژه «زنبور فضایی» خود نیز به همین راه متوسل شده است.
زنبور فضایی نام روبات مکعبی زردی است که طول هر ضلعش 30 سانتی متر است و برای کار مهمی طراحی شده است. این روبات باید در اطراف ایستگاه فضایی بین المللی بگردد و امور ساده و پیچیده مربوط به نگهداری و تأمین مایحتاج بخش های مختلف را برعهده داشته باشد.
اکنون فضانوردان برای انجام کلیه امور تعمیر و نگهداری، ناگزیر به خروج از ایستگاه هستند که این کار با دشواری ها و خطرهای زیادی همراه است. از آنجا که این روبات هیچ بازویی نداشت، حال برای راحت تر کردن کار فضانوردان، ناسا از ایده های بازودار هم استقبال می کند اما این بازو نباید بلندتر از 30 سانتی متر باشد.
در صورتی که ایده ارائه شده حائز شرایطی مانند صرفه اقتصادی و عملی بودن تکنولوژیک باشد، فرد صاحب آن وارد ناسا می شود و در آنجا ایده اش را عملی می کند.
حال اگر فکر می کنید می توانید بازوهای بهتری نسبت به آنچه در ناسا موجود است بسازید، بهتر است به وب سایت این سازمان سری بزنید اما ورود آسان نخواهد بود چراکه تا کنون 1500 داوطلب ثبت نام کرده اند ولی حتی اگر نتوانید عضو ناسا شوید باز هم به امتحان کردن می ارزد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :